Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti karvinského gymnázia zažili výuku i s virtuální realitou

  • Karviná,

Gymnázium Karviná dlouhodobě podporuje projekty, které žákům otevírají nové možnosti. Před pár dny mohli studenti druhého ročníku zažít ve výuce i virtuální prohlídku Gulagu prostřednictvím virtuální reality.

Virtuální realita se dostává především mezi mladou generaci prostřednictvím nejrůznějších her, má ale také vzdělávací užitečnost. Díky této moderní technologii se studenti mohli podívat ï do opuštěných táborů Gulagu na Sibiři. Prožitek jim umožnili zástupci projektu Gulag X-R.

Andrej Novik, učitel ScioŠkoly v Praze: "Dnes v Karviné představíme projekt Gulag X-R, který jsme společně vyvinuli a jeho cílem je seznámit žáky se sovětskými represemi potažmo totalitními režimy tak, jak fungovaly v Sovětském svazu. Potom je seznámíme i českými příběhy obětí totalitního režimu, protože na to se zapomíná a potom pomocí rozšířené virtuální reality se vydáme na simulovanou badatelskou cestu do opuštěných lágrů, kde žáci sami jednotlivé aspekty spojené s pobytem v lágrech."

Právě virtuální realita má za úkol celý prožitek umocnit.

Andrej Novik, učitel ScioŠkoly v Praze: "Mohlo by se zdát, že je to něco nového, ale zážitková forma výuky je tady s námi poměrně dlouho, už bychom to našli i u J.A. Komenského, pouze dnes máme nové technologické možnosti, ale stejně tak bychom mohli využít drama nebo jiné formy.”
Julie Janková, učitelka Gymnázia Karviná: "Tato nabídka nás oslovila, je to něco nového, přináší to nový rozměr, ale pořád jsme u toho, že se to týká moderních dějin. Zapojuje se i do jiných projektů, jako je sbírka ke Dni válečných veteránů, každoročně promítáme film v rámci projektu Měsíc filmu na školách, míváme pamětníky v rámci příběhů bezpráví, je to něco, co zapadá do našeho konceptu.”

Letos také ještě tři kantoři pedagogického sboru gymnázia navštíví Masarykovu univerzitu v Brně, kde budou ukázky činnostní výuky prezentovat včetně toho, jak škola integruje tři předměty - zeměpis, dějepis a společenské vědy do předmětu Mapa.

Julie Janková, učitelka Gymnázia Karviná: "Velmi nás to potěšilo, jdeme ukázat příklady dobré praxe, jdeme sdílet naše know how.”

 Gymnázium také zve širokou veřejnost na svůj den otevřených dveří , který se koná 23. listopadu od 15 do 18 hodin. Další možnost budou mít zájemci 13. ledna.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail