V budově Happy heart house, který nabízí spoustu aktivit pro rodiče s dětmi, se konal historicky první minifestival určený ženám.
Zuzana Kolebačová, organizátorka minifestivalu Ženy ženám: "Jsme pro širokou veřejnost připravili cvičení, workshopy a přednášky, kde se ženy mohou odreagovat a užít si volný čas samy pro sebe, protože to hodně chybí v dnešní době, kdy my ženy se v určitém období upozadíme s ohledem na děti a dbáme hlavně na to, aby byli všichni okolo spokojení a užívali si to a trochu na sebe zapomínáme."
Odpočinout si ženy mohly například při kreativní tvorbě.
Markéta Kalendová, lektorka Keramiky z Morávky: "Tvoříme z hlíny, ženy si mohou vytvořit svou vlastní misku, hrniček nebo výrobek s jarními motivy s rostlinami. Některým vysvětlím od začátku, s některými se známe z podzimního workshopu, přišly opakovaně, mají vymyšlený svůj projekt a na něm pracují. Oni si mohou vytvořit věc, dle svých plánů a buď mají možnost si to nabarvit nebo vydekorovat barevnými hlínami, aplikuji nějakou glazuru na které se domluvíme."
Marcela Fiedorová, lektorka z Chotěbuze, Šiju ze šňůr: "Tady si ženy mohou vyzkoušet, že ze šňůr, ze kterých se tvořilo macrame se dá vytvořit úplně něco jiného, takže ty hromady šňůr, které doma mají mohou využít i jinak. Dají se z toho dělat různé bytové doplňky, kabelky nebo klobouk. Jediné, co k tomu kromě toho materiálu potřebují, je šicí stroj, který umí cik cak steh, ale jak vidíte, tento stroj má 40 let a zvládne to v pohodě taky, není to těžké, jediné, co musí umět, je šít rovně v podstatě nebo cik cak stehem.”
Zájem byl také o jógu, pilates nebo ajurvédu. Připraveny byly i přednášky, třeba na téma gynekologická fyzioterapie.
Tereza Sikorová, fyzioterapeutka: "Ujasnili jsme si problémy, se kterými mohou ženy jít za gynekologickou fyzioterapeutkou a tím si zlepšit kvalitu života a budu ráda, když se bude šířit osvěta o tomto oboru, protože je to důležité pro každou ženu. Například inkontinence, diastázy, obtíže bolesti v těhotenství, u žen, které mají endometriozu diagnostikovanou, polycystické ovály nebo se jim nedaří otěhotnět, tak může být gynekologická fyzioterapie správnou volbou.”
anketa: účastnice minifestivalu Ženy ženám: "Já jsem si vybrala jógu, šla jsem to zkusit, bylo to zajímavé." "Já myslím, že jedním slovem perfektní, moc se mi to líbí, že ženy ženám, opravdu."
Zuzana Kolebačová, organizátorka minifestivalu Ženy ženám: "Já jsem hrozně ráda, nečekala jsem, že až tolik se nás nasbírá a jsem ráda, že si ty ženy na sebe udělaly čas.”
Minifestival byl také zpestřen zpěvem talentované Báry, která má Aspergerův syndrom.
V plánu má organizátorka ze Šťastného domečku minifestival udržet při životě a pořádat ho pravidelně každým rokem. Minifestival měl i přidanou charitativní hodnotu, výtěžek z akce byl věnován onkologickým pacientům sdružení Onko Naděje.