Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Před sloučením ZŠ Majakovského a ZŠ U Studny probíhají společné aktivity

Karviná |

Od září letošního roku dojde ke sloučení Základní školy Majakovského a Základní školy U Studny. Pro školáky se nemění vůbec nic, výuka bude i nadále fungovat v obou budovách.

Od nového školního roku se sloučí Základní škola Majakovského a Základní škola U Studny. Obě se nachází v Karviné-Mizerově.

Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora: "Již v minulém roce zastupitelé města Karviné rozhodli o optimalizaci sítě škol, bude se to týkat dvou subjektů, tzn. Základní školy U Studny a Základní školy Majakovského, ze které vyjde pouze nástupnická organizace a to je jeden subjekt Základní škola U Studny."

Obě školy od tohoto rozhodnutí spolupracují a pro žáky obou škol připravují společné akce a aktivity. Některé se konají na škole Majakovského, jiné v budově školy U Studny. Třeba přátelský turnaj pro starší žáky v sálové kopané.

Radek Krnáč, učitel ZŠ Majakovského: "Děti měly tu možnost se zúčastnit přátelského utkání, které by mělo navazovat na další utkání, nejde o to, kdo je lepší, ale o to utužit kolektiv, společně si zahrát a poznat se. Bude vše záležet jak časově budeme schopni, protože tu máme 9. ročníky, které se už připravují na střední školy a učiliště, ale budeme se snažit navázat na tento první turnaj nějakou další aktivitou, pravděpodobně florbal nebo basketbal."

Pro menší děti se v jídelně Základní školy Majakovského konalo Jarní tvoření. Jde o tradici, která je oblíbená a koná se pravidelně každý rok.

Silvie Vlčková, zástupkyně ředitele ZŠ Majakovského: "Na jednotlivých stanovištích si děti mohou vyrobit výrobky, které se k Velikonocům hodí, třeba slepičku, kraslice, vějíř, náramek, takové drobné dárky, které mohou vzít domů pro své rodiče. Každý rok je to oblíbená akce, děti rády tvoří a baví je to."
 anketa, návštěvníci Jarního tvoření: "Jsem vyrobil slepičku, vajíčko, náramek a teď jsme na druhém místě." "My teď děláme vějíř z papíru a ze dřeva."
Martin Bandor, ředitel ZŠ U Studny: "Spolupráce funguje velmi dobře, důkazem toho je i dnešní akce, které se účastní naše děti, jsem tady zatím ještě na návštěvě i já. Chtěl bych říct, že to sloučení neznamená zánik ZŠ Majakovského jako takové,. Chtěl bych zdůraznit všem rodičům, že máme zájem, aby škola pokračovala, aby tady dochodily děti pátou, sedmou, devátou třídu a aby přišly i nové děti.” 

Zápisová místa budou na obou školách. Zápisy do prvních tříd se konají 9. a 10. dubna.

Nahlásit chybu


K tématu

Bruntálské bodlo 2026 se těšilo rekordnímu zájmu týmů

3. března 2026 13:59 | Bruntál | Karel Soukop

Největší turnaj v sálové kopané v celém okrese proběhl o víkendu v Bruntálské sportovní hale. Také jeho ročník byl rekordní, protože se konal již podevatenácté. Turnaj byl také mezinárodní a zájem o účast překvapil samotné pořadatele.

Primátor rozdal vysvědčení a představil nového ředitele 7. ZŠ ve Frýdku-Místku

30. června 2025 11:27 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Na 7. Základní škole ve Frýdku-Místku proběhlo slavnostní zakončení školního roku. Vysvědčení dětem ve vybrané třídě předal primátor města, který této příležitosti využil, aby uvedl do funkce nového ředitele. Bývalá ředitelka totiž odešla oficiálně na penzi.

Žáci ze ZŠ Valčíka se těší na novou tělocvičnu. Hala bude sloužit i veřejnosti

17. července 2025 17:18 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

V Ostravě-Pustkovci pokračuje rekonstrukce sportovní haly, na kterou se už moc těší také žáci porubské ZŠ Josefa Valčíka i místní Sokoli. Její nový vzhled už se jasně rýsuje a vše nasvědčuje tomu, že hotovo by mělo být podle plánu ještě v letošním roce.


Krevní centrum FNO oslavilo Světový den dárců krve. A stále hledá nové dárce

Včera 15:46 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava si připomnělo Světový den dárců krve, který připadá na 14. června. Pro pravidelné i nové dárce připravilo speciální program jako poděkování za jejich nezištnou pomoc.

Ostravští strážníci zářili na mistrovství v jezdectví. Domů vezou zlato

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Tři jezdci Městské policie Ostrava se zúčastnili 27. ročníku Mezinárodního policejního mistrovství ČR. V mezinárodní konkurenci 28 jezdců slavili úspěch hned několikrát. Daniel Orsag s koněm Sacramoso Bateria vybojovali zlato v parkuru a stříbro v Grand Prix.

Pevnostní areál Hlučín-Darkovičky představuje významný náhled do vojenské historie ČSR

Včera 10:58 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Na severovýchodním okraji Moravskoslezského kraje, jen několik kilometrů od Hlučína a v těsné blízkosti polských hranic, se nachází jedno z nejvýznamnějších míst vojenské historie České republiky. Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost nahlédnout do období, kdy se Československo připravovalo na obranu před sílící hrozbou nacistického Německa.

ZOO Ostrava chce zlepšit podmínky pro velké kočky. Projektu má pomoci i veřejná sbírka

Včera 12:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Lvi a další velké kočky žijí v ostravské ZOO ve starých, dnes již nevyhovujících prostorách pavilonu Indické šelmy. Zahrada proto ve spolupráci s městem pro ně připravuje moderní chovatelskou expozici s obrovskou voliérou. Na jejím financování se mohu podílet i lidé prostřednictvím sbírky.

Děti z havířovské mateřské školy přinesly radost klientům Santé s mentálním hendikepem

Včera 11:06 | Havířov | Bára Kelnerová

Děti z Mateřské školy Balzacova zavítaly do stacionáře Santé, kde svým vystoupením zpříjemnily den lidem s mentálním hendikepem. Školka s klienty strávila celé dopoledne.

Sweetsen Fest bavil na šesti scénách, poprvé i na Nové Osmičce

Včera 10:13 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Festivalová sezona ve Frýdku-Místku odstartovala. Postaral se o to Sweetsen Fest, největší benefiční festival ve městě plný hudby, divadla, tance a přednášek.

Konference POROD v Ostravě spojila odborníky z celé Evropy

Včera 12:02 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Ostrava hostila pátý ročník mezinárodní multioborové konference POROD. Do hotelu Clarion dorazily stovky odborníků z oblasti porodnictví, neonatologie, fyzioterapie, psychologie i porodní asistence. Diskutovali o nových trendech v péči o matku a dítě i o podpoře zdravotníků.

Beskydské hry bez hranic letos v Bílé vyhrála Ostravice

Areál pod sjezdovkou v Bílé se stal dějištěm Beskydských her bez hranic. Týmy z jednotlivých obcí mikroregionu tam soutěžily v netradičních disciplínách.

Vyšla kniha o historii Ostravar Arény. Unikátní hala slouží kultuře a sportu už 40 let

Včera 8:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Jedna z ikonických ostravských staveb - Ostravar Aréna letos slaví 40 let. U této příležitosti vyšla kniha, která mapuje její historii prostřednictvím nejrůznějších kulturních a sportovních akcí a vzpomínek jejich organizátorů a pamětníků.

95letá badatelka vytvořila archiv ostravských židovských obyvatel. Trvalo to 25 let

Včera 9:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Archiv města Ostravy získal unikátní kartotéku židovských obyvatel, kteří žili před válkou na Ostravsku. Zpracovala ho dnes již 95letá Libuše Salomonovičová a trvalo jí to 25 let. Už v průběhu bádání pomohla stovkám lidí vypátrat své předky a vydala i několik knih.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Školáci a předškoláci vystoupili na Těrlickém slunku

Včera 9:44 | Těrlicko | Libor Běčák

Bohatý program pro děti i dospělé provázel letošní Těrlické slunko. Obecní slavnost se konala v sobotu 13. června v centru Těrlicka, kde se představily nejen místní děti, ale také pozvaní hudební hosté.

Žáci, rodiče i učitelé oslavili 40. výročí ZŠ Marie Pujmanové

Včera 9:04 | Havířov | Bára Kelnerová

Vystoupení žáků všech ročníků i společné setkání rodičů a pedagogů. Tak vypadaly oslavy 40. výročí ZŠ M. Pujmanové. Jubileum bylo zároveň příležitostí ohlédnout se za proměnou školy, do které město v posledních letech investovalo nemalé finanční prostředky.

Hasiči zasahovali u požáru bytu v Karviné-Ráji, zachránili dvě kočky, jedné podali kyslík

13. června 2026 19:53 | Karviná | Lukáš Zavadil

Hasiči zasahovali v sobotu 13. června odpoledne u požáru bytu v Karviné-Ráji. Oheň zasáhl byt v prvním patře panelového domu, z něhož se část obyvatel evakuovala sama, hasiči poté vyvedli další lidi.

Havířovský Den sociálních služeb ukázal, kde hledat pomoc a podporu

12. června 2026 15:27 | Havířov | Bára Kelnerová

Den sociálních služeb v Havířově ukázal, jak široká je nabídka pomoci. Návštěvníci měli možnost seznámit se s činností organizací, které pomáhají seniorům, lidem se zdravotním postižením, osobám se závislostmi i dalším potřebným.

Lidé se mohli seznámit s možnostmi pomoci na Dni sociálních služeb

12. června 2026 10:33 | Havířov | Bára Kelnerová

Den sociálních služeb v Havířově ukázal, jak široká je nabídka pomoci. Návštěvníci měli možnost seznámit se s činností organizací, které pomáhají seniorům, lidem se zdravotním postižením, osobám se závislostmi i dalším potřebným.

V kroužku 3D tisku ocenili nejlepší soutěžící

12. června 2026 10:33 | Rychvald | Libor Běčák

Diplomy a drobné ceny získali nejlepší soutěžící kroužku 3D tisku v Domě dětí a mládeže v Rychvaldě.

Před sloučením ZŠ Majakovského a ZŠ U Studny probíhají společné aktivity
Vydáno 26. března 2024 16:58, Karviná, Monika Danková
Od září letošního roku dojde ke sloučení Základní školy Majakovského a Základní školy U Studny. Pro školáky se nemění vůbec nic, výuka bude i nadále fungovat v obou budovách.

Od nového školního roku se sloučí Základní škola Majakovského a Základní škola U Studny. Obě se nachází v Karviné-Mizerově.

Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora: "Již v minulém roce zastupitelé města Karviné rozhodli o optimalizaci sítě škol, bude se to týkat dvou subjektů, tzn. Základní školy U Studny a Základní školy Majakovského, ze které vyjde pouze nástupnická organizace a to je jeden subjekt Základní škola U Studny."

Obě školy od tohoto rozhodnutí spolupracují a pro žáky obou škol připravují společné akce a aktivity. Některé se konají na škole Majakovského, jiné v budově školy U Studny. Třeba přátelský turnaj pro starší žáky v sálové kopané.

Radek Krnáč, učitel ZŠ Majakovského: "Děti měly tu možnost se zúčastnit přátelského utkání, které by mělo navazovat na další utkání, nejde o to, kdo je lepší, ale o to utužit kolektiv, společně si zahrát a poznat se. Bude vše záležet jak časově budeme schopni, protože tu máme 9. ročníky, které se už připravují na střední školy a učiliště, ale budeme se snažit navázat na tento první turnaj nějakou další aktivitou, pravděpodobně florbal nebo basketbal."

Pro menší děti se v jídelně Základní školy Majakovského konalo Jarní tvoření. Jde o tradici, která je oblíbená a koná se pravidelně každý rok.

Silvie Vlčková, zástupkyně ředitele ZŠ Majakovského: "Na jednotlivých stanovištích si děti mohou vyrobit výrobky, které se k Velikonocům hodí, třeba slepičku, kraslice, vějíř, náramek, takové drobné dárky, které mohou vzít domů pro své rodiče. Každý rok je to oblíbená akce, děti rády tvoří a baví je to."
 anketa, návštěvníci Jarního tvoření: "Jsem vyrobil slepičku, vajíčko, náramek a teď jsme na druhém místě." "My teď děláme vějíř z papíru a ze dřeva."
Martin Bandor, ředitel ZŠ U Studny: "Spolupráce funguje velmi dobře, důkazem toho je i dnešní akce, které se účastní naše děti, jsem tady zatím ještě na návštěvě i já. Chtěl bych říct, že to sloučení neznamená zánik ZŠ Majakovského jako takové,. Chtěl bych zdůraznit všem rodičům, že máme zájem, aby škola pokračovala, aby tady dochodily děti pátou, sedmou, devátou třídu a aby přišly i nové děti.” 

Zápisová místa budou na obou školách. Zápisy do prvních tříd se konají 9. a 10. dubna.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000042201/pred-sloucenim-zs-majakovskeho-a-zs-u-studny-probihaji-spolecne-aktivity