Reklama

Včelaři z celé Evropy upozorňovali na úhyn včel

  • 30. října 2015,
  • 10:20,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V letošním roce uhynula v Evropě jedna třetina včelstev. Polští včelaři se proto rozhodli uspořádat velkou mezinárodní kampaň na záchranu včel. Společně se včelaři z dalších států Evropy projeli deset států, kde se snažili na tento problém upozornit. Svou zastávku měli i v České republice, konkrétně v Karviné.

Reklama

Včelaři z několika zemí Evropy se přidali ke svým polským kolegům a uspořádali velkou kampaň na záchranu včel nazvanou “Med kupuješ, včely zachraňuješ” a to formou mezinárodní automobilové rally. Projeli celkem deset zemí Evropy, kde upozorňovali na to, že letos v celé Evropě uhynula jedna třetina včelstev.

Karviná byla jediné město město z České republiky, kde se mezinárodní automobilové rally pro ochranu včel zastavilo.

Cestou urazili více než 4 tisíce kilometrů, rally odstartovala 11. října na Slovensku, do České republiky dorazila z Vídně.

Václav Sciskala, předseda včelařů okresu Karviná: “Propagují včelí produkty a nabízej lidem, pokud chtějí přispět k záchraně včel, tak tím, že budou kupovat med.”

Na svých zastávkách rozdávali lidem propagační materiály a setkávali se a debatovali s tamními včelaři.

anketa, včelaři: “Myslím si, že to, o co nám šlo, se povedlo a lidé budou hlasitěji o těch problémech mluvit. ”Hodně nám pomohli naše malé automobily, protože už na cestách moc nejezdí.”

Podle organizátorů sklidila mise včelařů úspěch a rozhodně v ní hodlají pokračovat. Na cestu po Evropě se chtějí vydat i příští rok.
Jan Hefner
Karviná
od 30 000 Kč do 60 000 Kč

Detail

SMS finance, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu