Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Včelaři z celé Evropy upozorňovali na úhyn včel

  • Karviná,

V letošním roce uhynula v Evropě jedna třetina včelstev. Polští včelaři se proto rozhodli uspořádat velkou mezinárodní kampaň na záchranu včel. Společně se včelaři z dalších států Evropy projeli deset států, kde se snažili na tento problém upozornit. Svou zastávku měli i v České republice, konkrétně v Karviné.

Včelaři z několika zemí Evropy se přidali ke svým polským kolegům a uspořádali velkou kampaň na záchranu včel nazvanou “Med kupuješ, včely zachraňuješ” a to formou mezinárodní automobilové rally. Projeli celkem deset zemí Evropy, kde upozorňovali na to, že letos v celé Evropě uhynula jedna třetina včelstev.

Karviná byla jediné město město z České republiky, kde se mezinárodní automobilové rally pro ochranu včel zastavilo.

Cestou urazili více než 4 tisíce kilometrů, rally odstartovala 11. října na Slovensku, do České republiky dorazila z Vídně.

Václav Sciskala, předseda včelařů okresu Karviná: “Propagují včelí produkty a nabízej lidem, pokud chtějí přispět k záchraně včel, tak tím, že budou kupovat med.”

Na svých zastávkách rozdávali lidem propagační materiály a setkávali se a debatovali s tamními včelaři.

anketa, včelaři: “Myslím si, že to, o co nám šlo, se povedlo a lidé budou hlasitěji o těch problémech mluvit. ”Hodně nám pomohli naše malé automobily, protože už na cestách moc nejezdí.”

Podle organizátorů sklidila mise včelařů úspěch a rozhodně v ní hodlají pokračovat. Na cestu po Evropě se chtějí vydat i příští rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy