Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • OBYVATELÉ NOVÝCH HEŘMINOV ROZHODOVALI O PŘEHRADĚ, VĚTŠINA JE PRO
  • ČESKÉ A POLSKÉ DĚTI POZNÁVALY CENTRUM OSTRAVY DÍKY PROJEKTU RUKU V RUCE
  • V OSTRAVĚ ZAČNE REKONSTRUKCE NÁM. REPUBLIKY, NIKDO SE NEODVOLAL PROTI VÝBĚRU
  • DOBROVOLNÍCI DNES VYSAZUJÍ STROMY NA JAVORNÍKU
  • OBYVATELÉ NOVÝCH HEŘMINOV BUDOU V SOBOTU HASOVAT V REFERENDU PŘEHRADĚ
  • DOLNÍ VÍTKOVICE BUDOU HOSTIT OSMÉ POKRAČOVÁNÍ BEACHVOLEJBALOVÉHO TURNAJE
  • TITUL HASIČ ROKU SI Z PRAŽSKÉHO HRADU ODNESL PŘÍSLUŠNÍK HZS MSK
  • DO NEMOCNICE KARVINÁ - RÁJ SE VYDALY PANENKY AŽ Z KRNOVA A ROZVESELILY DĚTI
  • PORUBSKÝ DEN BEZPEČÍ NABÍDNE UKÁZKY I TECHNIKU IZS, USKUTEČNÍ SE 3. KVĚTNA
  • OSTRAVSKÝ VELETRH PŘÍLEŽITOSTÍ PŘIPRAVUJE STUDENTY NA BUDOUCÍ PODNIKÁNÍ
  • V OSTRAVĚ PROBĚHLA KONFERENCE, KTERÁ MOTIVUJE ŽÁKY K ENVIRON. BÁDÁNÍ

Karvinský festival Dokořán naservíroval bohaté hudební menu

Karviná |

Multižánrový festival Dokořán se v Karviné konal letos již pošesté a opět měl co nabídnout. Během tří dnů se na několika scénách vystřídalo přes 60 interpretů včetně DJ, živých kapel, divadel, workshopů či exhibicí.

Video Přehravač se načítá.
Načteno: 0%
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-

Lucie Rakowská, spoluorganizátorka: „Jsou tady dvě scény, na kterých vystupují živé kapely, ty se střídají v programu. Máme tady také klubovou scénu, kde hrají DJ, MC do toho rapují a podobně. Pak je tady divadelní scéna, ta je trochu klidnější, v ní vystoupí až pět divadel a přijede jedno zvláštní divadlo v autobusu, takže taková pojízdná scéna. Na závěr máme také cinema room, který je propojen i s čajovnou a tam se promítají snímky z festivalů nebo práce studentů filmových škol."

Módní přehlídka celý festival zpestřila. Lucie Rakowská, spoluorganizátorka: „Módní přehlídka má takový charitativní účel vzhledem ke květnovým a červnovým povodním na Karvinsku a pak tady máme worshop břišních tanců, exhibice ľ parkur a break dance."

I když je festival připravován převážně pro karviňáky, sjíždí se sem každé léto lidé z různých koutů. Lucie Rakowská, spoluorganizátorka: „Očekáváme tak tři, tři a půl tisíce návštěvníků, pro ty přespolní je tady připravené stanové městečko. Máme tady návštěvníky z Brna, Plzně, Prahy, Polska, Slovenska, jsou tady lidé z čím dál vzdálenějších koutů."

Anketa, návštěvníci festivalu: 1. „Letos jsem tady poprvé, zatím se mi tu líbí, ale málo lidí docela, snad bude víc." 2. „Já se strašně těším na Mňágu a Žďorb." 3. „My jsme neměli o víkendu co dělat, tak jsme se tady stavili." 4. „Já mám všeobecně ráda festivalovou atmosféru, lidi, pohoda, tak že to je bez debat." 5. „Já jsem z Orlové a přišla jsem na festival kvůli hudbě." 6. „Chtěla jsem si poslechnout hudbu, jak to tady v Karviné vlastně funguje, kulturní scéna a tak." 7. „Na takových festivalech je dobré, že se tady můžou dostat kapely, které nejsou moc známé, můžou si zahrát před lidmi a tak se nějak proslaví." 8. „Máme rádi metal, teď jsme tady slyšeli Pračku a těšíme se na Silesia, teď bude krásné ragga." 9. „Lidi se mají kde odreagovat, setkají se, za celý rok se nevidí, jen na festivalech, užijí si zábavu." 10. „Já nejsem zrovna velký festivalový fanoušek, ale na Dokořány si vždycky zajdu, za prvé to mám kousek, protože jsem z Karviné a jsou tady skvělí lidi, potkám spoustu kamarádů. A přesto, že většina toho, co tady bude hrát, není zrovna můj šálek kávy, tak vždycky se něco najde, co mě zaujme a na co si potom rád po pár pivkách zapařím." 11. „Já tu hlavně fotím kapely, které hrají, účastníky koncertů, vždy když vidím něco zajímavého, tak to vyfotím a uvidím, co z toho vyjde." 12. „Kapely se zviditelní a myslím, že je to pro ně dobrá vizitka, jelikož jsou tady také lidi, kteří normálně na koncerty a do různých klubů nechodí."

Třídenní festival zábavy, kultury a hlavně hudebních lahůdek opět obohatil několik tisícovek návštěvníků a už nyní se pracuje na přípravách dalšího ročníku. Nechme se tedy překvapit, jaké složení kapel nás bude čekat zase za rok.

Nahlásit chybu


Obyvatelé Nových Heřminov v referendu rozhodovali o přehradě. Většina byla pro

Dnes 19:22 | Bruntál | Yvona Fajtová

V Nových Heřminovech proběhlo referendum o protipovodňové přehradě, která má zatopit část obce. Lidé od rána hlasovali o tom, jestli souhlasí se záměrem vybudovat protipovodňová opatření včetně přehrady.

Zámek v Hradci nad Moravicí nabídne novinku. Na konci května zpřístupní nový prohlídkový okruh

Dnes 18:26 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Zámek v Hradci nad Moravicí zahájil letní sezonu a na letošní rok chystá novinky. Už na konci května zpřístupní nový okruh s názvem Poklady hradeckého zámku.

Dobrovolníci pokračují v zalesňování Beskyd po kůrovcové kalamitě

Několik stovek nových stromů vysadili dobrovolníci, kteří se zúčastnili akce Stromy pro Javorník. V pátek své sazeničky zasadili studenti a v sobotu pak další dobrovolníci.

České a polské děti společně poznávaly centrum Ostravy díky projektu Ruku v ruce

Radnice Moravské Ostravy a Přívozu se zapojila do česko-polského projektu Ruku v ruce. Ten pokračoval už třetím setkáním. Tentokrát se díky němu žáci základní školy z polské Ratiboři spolu s žáky dvou základních škol z obvodu seznámili s historií centra Ostravy.

Den Země opět přinesl spoustu podnětů k udržitelnějšímu způsobu života

Na Masarykově náměstí se uskutečnil Den Země. Akce i letos přilákala množství dětí i dospělých. Součástí nabídky stánků a atrakcí bylo hlasování ve výtvarné soutěži z udržitelných materiálů.

Titul Hasič roku si z Pražského hradu odnesl příslušník Hasičského záchranného sboru MSK

Dnes 9:27 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Španělský sál Pražského hradu hostil ve čtvrtek již 16. ročník ankety Hasič roku. Profesionální hasiči tam převzali ocenění za svou práci a činy.

V opavské Slezské nemocnici se střílelo. Taktické cvičení prověřilo policii i bezpečnostní systém nemocnice

V opavské Slezské nemocnici se střílelo. Naštěstí jen cvičně. Plánované taktické cvičení prověřilo nejen postup a taktiku policejního zásahu, ale také funkčnost vybudovaných bezpečnostních systémů ve zdravotnickém zařízení.

V nemocnici ve Frýdku-Místku se konalo cvičení složek IZS po vznícení chemikálií

Cvičením zásahu při záchraně a evakuaci většího počtu zraněných prošli hasiči, policisté a zdravotníci ve frýdecko-místecké nemocnici. Námětem cvičení byl požár způsobený chybnou manipulací s chemikáliemi při dezinfekci nástrojů.

Policisté v Bruntále zadrželi prchajícího muže se zbraní upravenou pro větší hluk

Včera 15:09 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Z lesa na Vodárenském vrchu se ozývaly výstřely, které nahlásil občan na linku 158. Policisté na místě zadrželi muže se zbraní, která byla upravená pro zvýšení hlučnosti. Kriminalisté prověřují veškeré okolnosti incidentu.

Havířov na planetě Zemi už 70 let, Den Země si užily tisíce dětí

Veškeré informace o ochraně životního prostředí jsou pro mládež nesmírně důležité. I proto se Havířov každoročně připojuje k celosvětové akci Den Země. Planeta Havířov, to byl podtitul letošního ročníku.

Aplikaci Munipolis mohou nyní používat i Karviňáci a mít tak aktuální informace na dosah ruky

V Karviné nově funguje aplikace Munipolis, která zprostředkovává aktuální informace z mnoha oblastí dění ve městě. Občané tak budou moci komunikovat s městem a dozvídat se vše v předstihu.

Do Nemocnice Karviná - Ráj se vydaly panenky až z Krnova a rozveselily hospitalizované děti

Nemocnice Karviná - Ráj spojila síly s organizací Harmonie a přijala panenky, které ušili mentálně postižení klienti. Panenky tak budou dělat radost hospitalizovaným dětem.

Den s BESIPEM přilákal na dopravní hřiště opět celé rodiny

Komise BESIP připravila výchovně zábavné odpoledne na havířovském dopravním hřišti. Děti se během soutěží mohly seznámit s prací hasičů, policistů či záchranářů a plnily také úkoly spjaté s dopravní tématikou.

Horní Suchá odevzdala na kraj téměř 500 připomínek k obchvatu

Velký zájem projevili Hornosušané na schůzi v Dělnickém domě o informace z dokumentace EIA k plánovanému obchvatu. Poté mohli občané nosit své připomínky na obecní úřad, který je následně odvezl na krajský úřad.

Zhruba 6 600 nájemníků dostane přeplatek za služby, MRA už rozeslala vyúčtování

Ke konci dubna vždy nájemníci městských bytů čekají, jaké bude vyúčtování za teplo a spotřebu vody. Městská realitní agentura už začala s doručováním a mnozí lidé jsou příjemně překvapení.

BESIP v Havířově připravil pro děti preventivní akci na dopravním hřišti

24. dubna 2025 11:27 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Komise BESIP připravila výchovně zábavné odpoledne na havířovském dopravním hřišti. Děti se během soutěží mohly seznámit s prací hasičů, policistů či záchranářů a plnily také úkoly spjaté s dopravní tématikou.

Karvinský festival Dokořán naservíroval bohaté hudební menu
Vydáno 18. srpna 2010 11:02, Karviná, Monika Danková
Multižánrový festival Dokořán se v Karviné konal letos již pošesté a opět měl co nabídnout. Během tří dnů se na několika scénách vystřídalo přes 60 interpretů včetně DJ, živých kapel, divadel, workshopů či exhibicí.

Lucie Rakowská, spoluorganizátorka: „Jsou tady dvě scény, na kterých vystupují živé kapely, ty se střídají v programu. Máme tady také klubovou scénu, kde hrají DJ, MC do toho rapují a podobně. Pak je tady divadelní scéna, ta je trochu klidnější, v ní vystoupí až pět divadel a přijede jedno zvláštní divadlo v autobusu, takže taková pojízdná scéna. Na závěr máme také cinema room, který je propojen i s čajovnou a tam se promítají snímky z festivalů nebo práce studentů filmových škol."

Módní přehlídka celý festival zpestřila. Lucie Rakowská, spoluorganizátorka: „Módní přehlídka má takový charitativní účel vzhledem ke květnovým a červnovým povodním na Karvinsku a pak tady máme worshop břišních tanců, exhibice ľ parkur a break dance."

I když je festival připravován převážně pro karviňáky, sjíždí se sem každé léto lidé z různých koutů. Lucie Rakowská, spoluorganizátorka: „Očekáváme tak tři, tři a půl tisíce návštěvníků, pro ty přespolní je tady připravené stanové městečko. Máme tady návštěvníky z Brna, Plzně, Prahy, Polska, Slovenska, jsou tady lidé z čím dál vzdálenějších koutů."

Anketa, návštěvníci festivalu: 1. „Letos jsem tady poprvé, zatím se mi tu líbí, ale málo lidí docela, snad bude víc." 2. „Já se strašně těším na Mňágu a Žďorb." 3. „My jsme neměli o víkendu co dělat, tak jsme se tady stavili." 4. „Já mám všeobecně ráda festivalovou atmosféru, lidi, pohoda, tak že to je bez debat." 5. „Já jsem z Orlové a přišla jsem na festival kvůli hudbě." 6. „Chtěla jsem si poslechnout hudbu, jak to tady v Karviné vlastně funguje, kulturní scéna a tak." 7. „Na takových festivalech je dobré, že se tady můžou dostat kapely, které nejsou moc známé, můžou si zahrát před lidmi a tak se nějak proslaví." 8. „Máme rádi metal, teď jsme tady slyšeli Pračku a těšíme se na Silesia, teď bude krásné ragga." 9. „Lidi se mají kde odreagovat, setkají se, za celý rok se nevidí, jen na festivalech, užijí si zábavu." 10. „Já nejsem zrovna velký festivalový fanoušek, ale na Dokořány si vždycky zajdu, za prvé to mám kousek, protože jsem z Karviné a jsou tady skvělí lidi, potkám spoustu kamarádů. A přesto, že většina toho, co tady bude hrát, není zrovna můj šálek kávy, tak vždycky se něco najde, co mě zaujme a na co si potom rád po pár pivkách zapařím." 11. „Já tu hlavně fotím kapely, které hrají, účastníky koncertů, vždy když vidím něco zajímavého, tak to vyfotím a uvidím, co z toho vyjde." 12. „Kapely se zviditelní a myslím, že je to pro ně dobrá vizitka, jelikož jsou tady také lidi, kteří normálně na koncerty a do různých klubů nechodí."

Třídenní festival zábavy, kultury a hlavně hudebních lahůdek opět obohatil několik tisícovek návštěvníků a už nyní se pracuje na přípravách dalšího ročníku. Nechme se tedy překvapit, jaké složení kapel nás bude čekat zase za rok.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/4578/karvinsky-festival-dokoran-naserviroval-bohate-hudebni-menu