Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Připravte se na dopravní změny na okraji Karviné - na výpadovce na Český Těšín

Karviná |

Změny v dopravě u obchodního domu Tesco v Karviné nastanou už tuto neděli 1. května kvůli uzavírce mostu na Ostravu.

Od neděle 1. května bude kvůli uzavírce mostu na Ostravu zvýšen silniční provoz na druhé straně města, při výjezdu na Český Těšín. Již minulý víkend tady přibyl malý kruhový objezd u obytné části Pokrok, aby zde mohla být doprava plynulejší. Další změna se bude týkat i chodců.

Maria Palová, vedoucí odboru dopravy MMK: "Od 1. května bude zrušen po dobu uzavírky mostu přes řeku Olši přechod u obchodního domu Tesco. Bude tady pouze místo pro přecházení, na kterém nemají chodci přednost. Takže bychom rádi upozornili všechny chodce, aby opravdu tuto přednost vozidel respektovali a nechali auta volně projíždět, protože tady bude ten provoz tak velký, že řidiči budou mít co dělat, aby dodrželi všechno, co mají dodržet, a bezpečně projeli v tomto úseku."

Upraven bude i vjezd k obchodnímu domu Tesco. Řidiči, kteří budou přijíždět do této části města kvůli nákupům v Tescu, nebudou muset projíždět kruhovým objezdem.

Maria Palová, vedoucí odboru dopravy MMK: "Budou mít možnost odbočit už před obchodním domem po komunikaci, která nyní slouží pro zásobování. V současné době je tam zákaz odbočení pro osobní vozidla, ale toto dopravní značení bude změněno tak, aby se nezatěžoval kruhový objezd u Tesca a aby ti řidiči, kteří jedou na parkoviště, mohli odbočit už před Tescem."

Za plného provozu dojde během víkendu i k dalším úpravám, a to na hlavním tahu na Český Těšín.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Ve směru z Karviné na Český Těšín budou na obou výjezdech jak na Lipiny, tak na Důl ČSM vybudovány přechodně kruhové objezdy tak, aby byla zachována plynulost průjezdu."

Maria Palová, vedoucí odboru dopravy MMK: "Věříme, že to přispěje k plynulosti dopravy, že v současné době ve směru od Havířova nebo od Stonavy nelze téměř na komunikaci z Českého Těšína vyjet. Tím pádem nebudou mít přednost řidiči, kteří od Těšína nebo od Karviné pojedou v přímém směru, ale ti, kteří už jsou na kruhovém objezdu."

Od května dojde také ke změnám v jízdním řádu autobusových linek. Lidé, kteří využívají městskou i příměstkou autobusovou dopravu, najdou podrobné informace ke změnám na stránkách ČSAD. Přímo ve městě budou některé autobusové zastávky v centru města v době uzavírky mostu zrušeny. Trasy budou mít změněny především autobusy jedoucí na Ostravu, Havířov a Orlovou.

Maria Palová, vedoucí odboru dopravy MMK: "Autobusy, které dříve jezdily přes Karvinou-Hranice, Mizerov a Ráj, budou přes město projíždět stejnou trasou kolem házenkářské haly, letního koupaliště, Permonu, po ulici Leonovova a Kosmonautů, ale na ulici Kosmonautů nebudou odbočovat vpravo ke Slezské univerzitě a obchodnímu domu Prior, ale odbočí vlevo a kolem Tesca přes Lipiny a U Potoka přijedou až na silnici 1/59, kde je nově zřízena autobusová zastávka, která se bude jmenovat Železniční stanice."

Na této zastávce mohou nastupovat i vystupovat pěší, kteří přejdou po lávce vedle strženého mostu přes řeku Olši.

Maria Palová, vedoucí odboru dopravy MMK: "Občané z Fryštátu budou moci využívat autobusové zastávky na nádraží přímo, anebo přejít přes řeku Olši a nastoupit na autobusové zastávce Železniční stanice. Zpáteční trasa povede stejným způsobem, občané zase budou moci vystoupit na Železniční stanici před řekou, přejít si přes lávku a můžou se třeba parkem dostat do Fryštátu, nemusí objíždět celé město."

Během příštího týdne bude celou dopravní situaci po uzavírce mostu monitorovat i policejní vrtulník.

Nahlásit chybu


Seniorka přecházela mimo přechod a srazilo ji auto. Zemřela v nemocnici

Včera 14:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

73letá seniorka přecházela v Ostravě silnici mimo přechod. Řidič ji zřejmě přehlédl a srazil. Žena utrpěla velmi vážná zranění, svědci i záchranáři ji oživovali. Byla přepravena do nemocnice, kde následně zemřela.

Dobrá zpráva pro ženy, havířovská nemocnice se stala screeningovým mamografickým centrem

Včera 11:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Ženy z Havířova a okolí už kvůli screeningu nebudou muset dojíždět do jiných měst. Nemocnice se stala mamografickým centrem. Tím se zvýší šance na včasný záchyt rakoviny prsu.

Ostravská ZŠ U Haldy se modernizuje za provozu, část školy teď působí v náhradních prostorách

Základní škola U Haldy v Ostravě prochází rozsáhlou modernizací, která přinese výrazné energetické úspory i kvalitnější prostředí pro žáky. Stavební práce probíhají za plného provozu a dokončeny mají být příští rok v červnu.

Akce v Novém Jičíně vyzvala ke společně strávenému času s dětmi a poděkovala za pěstounskou péči

Včera 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zážitkový den pro rodiny se konal ve Středisku volného času Fokus. Podpořil pěstounství a kampaně Moravskoslezského kraje “Dejme dětem rodinu.”

Betlémské světlo dorazilo na náměstí Ostrava-Jih

Včera 12:32 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Do Ostravy dorazilo Betlémské světlo. Speciálním letadlem přiletělo z Betléma do Vídně a následně ho skauti rozváželi vlakem. Volně k získání je například na náměstí Ostrava-Jih.


Frýdlantské mosty v Ostravě se otevřou pro tramvaje. Auta si ještě počkají

15. prosince 2025 15:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Zdrogovaní se chtěli vloupat nožem do zásilkových boxů. Způsobili škodu za 23 tisíc

Včera 11:23 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Starší muž se pokoušel vloupat do boxů nožem a mladší držel stráž. Balíčky se jim nakonec nepodařilo ukrást a skončili v rukou policie. Oba měli pozitivní test na drogy. Jejich neúspěšné vloupání způsobilo škodu za 23 tisíc korun. Mladší pachatel už byl v minulosti trestán. Hrozí jim několik let ve vězení.

Několik letadel kvůli mlze opět místo v Krakově přistálo na letišti v Ostravě

15. prosince 2025 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nedostatečné technické vybavení pro přistávání za zhoršené viditelnosti stálo v pondělí večer za odkloněním několika letadel z krakovského letiště na ostravské v Mošnově.

Falešné investice ji stály 1,9 milionu. Seniorka z Karvinska se zadlužila kvůli internetové reklamě

15. prosince 2025 13:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Seniorka naletěla na podvodnou internetovou reklamu. Ta využila tvář známého politika a slibovala výhodné investice. Falešnému finančnímu poradci zaslala téměř 1,9 milionu korun. Zhruba polovinu částky si půjčila. Karvinští kriminalisté varují veřejnost před falešnými investičními nabídkami na internetu.

Brněnští skauti přivezli letošní Betlémské světlo do Jeseníků, letos dokonce o týden dříve

Včera 10:00 | Bruntál | Karel Soukop

Také letos již do Jeseníků dorazil plamínek, odebraný z věčného ohně v betlémské jeskyni v Palestině. Jako symbol míru a přátelství ho již od roku 1989 přivážejí skauti z Brna, navazující na původní aktivitu rakouských exilových skautů.

Havířov je dalším screeningovým mamografickým centrem

Včera 16:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Ženy z Havířova a okolí už kvůli screeningu nebudou muset dojíždět do jiných měst. Nemocnice se stala mamografickým centrem. Tím se zvýší šance na včasný záchyt rakoviny prsu.

Děti byly na karvinské radnici oceněny za své ptačí budky, budou zdobit nový sad

Včera 15:58 | Karviná | Gabriela Stašová

V souvislosti s projektem Náš sad vyráběly děti z Karviné budky, které obohatí právě nový ovocný sad v parku Boženy Němcové. Děti za ně na karvinské radnici dostaly diplomy přímo od zástupců města.

Pilotní projekt mobilních saun na Karvinském moři nadchl otužilce i zástupce města

Včera 15:55 | Karviná | Gabriela Stašová

Na Karvinském moři se v minulých týdnech poprvé uskutečnilo speciální saunování, které bylo překvapením pro zdejší otužilce. Nápad mobilních saun pochází z hlav podnikavých lidí, kteří by rádi vnesli do Karviné zdravý životní styl.

ZŠ Školská v Karviné propojuje své žáky s osobnostmi z různých oborů, děti velmi inspirují

Včera 15:53 | Karviná | Gabriela Stašová

Online besedu v dánským velvyslancem Jiřím Ellingerem si mohli užít žáci Základní školy Školská, pro které jejich vedení pravidelně připravuje setkávání s osobnostmi z různých oborů. Otázky žáci tvořili sami.

Karvinou obsadili judisté, kteří vybojovali sedm medailí i pro své domovské město

Včera 14:45 | Karviná | Gabriela Stašová

Velká cena Karviné v judu se uskutečnila klasicky za účasti zahraničních sportovců ve věku dětí a dorostu. I letos byli karvinští judisté úspěšní na různých stupních vítězů.

Havířov má schválený rozpočet na rok 2026

Včera 11:18 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov má schválený rozpočet na příští rok. V pondělí o tom rozhodli zastupitelé. Město si ale oproti jiným letům musí nechat téměř 200 milionovou rezervu na platy nepedagogických pracovníků.

Připravte se na dopravní změny na okraji Karviné - na výpadovce na Český Těšín
Vydáno 29. dubna 2011 0:00, Karviná, Monika Danková
Změny v dopravě u obchodního domu Tesco v Karviné nastanou už tuto neděli 1. května kvůli uzavírce mostu na Ostravu.

Od neděle 1. května bude kvůli uzavírce mostu na Ostravu zvýšen silniční provoz na druhé straně města, při výjezdu na Český Těšín. Již minulý víkend tady přibyl malý kruhový objezd u obytné části Pokrok, aby zde mohla být doprava plynulejší. Další změna se bude týkat i chodců.

Maria Palová, vedoucí odboru dopravy MMK: "Od 1. května bude zrušen po dobu uzavírky mostu přes řeku Olši přechod u obchodního domu Tesco. Bude tady pouze místo pro přecházení, na kterém nemají chodci přednost. Takže bychom rádi upozornili všechny chodce, aby opravdu tuto přednost vozidel respektovali a nechali auta volně projíždět, protože tady bude ten provoz tak velký, že řidiči budou mít co dělat, aby dodrželi všechno, co mají dodržet, a bezpečně projeli v tomto úseku."

Upraven bude i vjezd k obchodnímu domu Tesco. Řidiči, kteří budou přijíždět do této části města kvůli nákupům v Tescu, nebudou muset projíždět kruhovým objezdem.

Maria Palová, vedoucí odboru dopravy MMK: "Budou mít možnost odbočit už před obchodním domem po komunikaci, která nyní slouží pro zásobování. V současné době je tam zákaz odbočení pro osobní vozidla, ale toto dopravní značení bude změněno tak, aby se nezatěžoval kruhový objezd u Tesca a aby ti řidiči, kteří jedou na parkoviště, mohli odbočit už před Tescem."

Za plného provozu dojde během víkendu i k dalším úpravám, a to na hlavním tahu na Český Těšín.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Ve směru z Karviné na Český Těšín budou na obou výjezdech jak na Lipiny, tak na Důl ČSM vybudovány přechodně kruhové objezdy tak, aby byla zachována plynulost průjezdu."

Maria Palová, vedoucí odboru dopravy MMK: "Věříme, že to přispěje k plynulosti dopravy, že v současné době ve směru od Havířova nebo od Stonavy nelze téměř na komunikaci z Českého Těšína vyjet. Tím pádem nebudou mít přednost řidiči, kteří od Těšína nebo od Karviné pojedou v přímém směru, ale ti, kteří už jsou na kruhovém objezdu."

Od května dojde také ke změnám v jízdním řádu autobusových linek. Lidé, kteří využívají městskou i příměstkou autobusovou dopravu, najdou podrobné informace ke změnám na stránkách ČSAD. Přímo ve městě budou některé autobusové zastávky v centru města v době uzavírky mostu zrušeny. Trasy budou mít změněny především autobusy jedoucí na Ostravu, Havířov a Orlovou.

Maria Palová, vedoucí odboru dopravy MMK: "Autobusy, které dříve jezdily přes Karvinou-Hranice, Mizerov a Ráj, budou přes město projíždět stejnou trasou kolem házenkářské haly, letního koupaliště, Permonu, po ulici Leonovova a Kosmonautů, ale na ulici Kosmonautů nebudou odbočovat vpravo ke Slezské univerzitě a obchodnímu domu Prior, ale odbočí vlevo a kolem Tesca přes Lipiny a U Potoka přijedou až na silnici 1/59, kde je nově zřízena autobusová zastávka, která se bude jmenovat Železniční stanice."

Na této zastávce mohou nastupovat i vystupovat pěší, kteří přejdou po lávce vedle strženého mostu přes řeku Olši.

Maria Palová, vedoucí odboru dopravy MMK: "Občané z Fryštátu budou moci využívat autobusové zastávky na nádraží přímo, anebo přejít přes řeku Olši a nastoupit na autobusové zastávce Železniční stanice. Zpáteční trasa povede stejným způsobem, občané zase budou moci vystoupit na Železniční stanici před řekou, přejít si přes lávku a můžou se třeba parkem dostat do Fryštátu, nemusí objíždět celé město."

Během příštího týdne bude celou dopravní situaci po uzavírce mostu monitorovat i policejní vrtulník.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/6903/pripravte-se-na-dopravni-zmeny-na-okraji-karvine--na-vypadovce-na-cesky-tesin