Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Branný den lákal návštěvníky už od ranních hodin

  • Orlová,

V Orlové se konal Branný den, v rámci něj si mohli návštěvníci vyzkoušet zastřílet z různých druhů střelných zbraní, dozvědět se zajímavosti z armádního a vojenského světa a také se podívat do historie válečnictví. Akci uspořádala skupina Bez zbrojáku a Dům kultury města Orlové ve spolupráci s vysloužilými vojáky v záloze.

Orlovské okolí areálu letního kina se proměnilo na prostředí jak z akčního filmu. Sem tam se ozval výstřel, sem tam nad hlavami návštěvníků proletěl vrtulník a u každého z mnoha připravených zastavení se cvičilo zacházení se zbraněmi. Takový byl Branný den, který si přišli návštěvníci o víkendu užívat už od ranních hodin.

"Máme pro ně připraven branný závod, který začíná vlastně stanoviště číslo jedna, což je topografie. Potom máme připraveny luky, kuše, střelby z krátkých a dlouhých zbraní, vrhání nožů, seker, skákání v pytli i zdravovědu. Na konci budou děti i rodiče odměněni, máme připraveno spoustu cen, zhruba za dvě stě tisíc korun," říká organizátor Branného dne Martin Mazur.

Mezi nadšenými kluky, hochy a mládenci se tu a tam mihla i nějaká do zbraní zapálená dívka, akci si skutečně mohl užít každý, protože byla velmi dobře zorganizovaná a nad účastníky byl po celou dobu důkladný dohled tak, aby se nikomu nic nemohlo stát.

Akci si vzali na starost chlapi z party Bez zbrojáku, kompletní organizaci a průběh dne. Zajistili opravdu velké množství aktivit a také sponzory pro dárky účastníkům. Jinak přijel každý na vlastní triko.

"To jsou chlapi, kteří mají veškerá stanoviště pod sebou. Organizují i veškeré ukázky nožířů, mečířů, kovářů a podobně. Nahoře máme Klub vojenské historie, Ironclad, spoustu účastníků, spoustu organizátorů," doplňuje Martin Mazur.

Zajímavé byly také ukázky historických zbraní a uniforem z druhé světové války a mnoho cenných fotografií a dokumentů. Samozřejmě nechyběla ani polní kuchyně, ta nabízela zájemcům voňavou zelňačku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy