Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už zanedlouho by se mohli na náměstí v Orlové objevit opět dělníci. Smlouva s novým dodavatelem je podepsána

  • Orlová,

Už zanedlouho by se mohli na náměstí v Orlové objevit opět dělníci. Smlouva s novým dodavatelem je podepsaná. Dokončení rekonstrukce bude stát celkem 345 milionů korun.

Ministerstvo financí a radnice v Orlové podepsali smlouvu o pokračování rekonstrukce náměstí. Práce by mohly fyzicky začít do dvou měsíců.

Jedna ze subdodavatelských firem pochází ze Slovenska. Město věří, že kvůli zahraničním dělníkům nevzniknou problémy.

"Neobávám se toho, že by nenastoupila firma, v nejhorším si vezme české pracovníky. Spíše se obávám, a to je jediné, že by to narušila karanténa, ale vidíme, že se ta situace uvolňuje, že to nejde takovým děsivým způsobem, jako v Itálii, Španělsku. Takže si myslím, že by to mohlo proběhnout, jak by mělo,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Přerušení prací a rozvázání smlouvy s bývalou dodavatelskou firmou zapříčinila neshoda ve financování. Nový zhotovitel toho bude muset dodělat ještě hodně.

"Firma musí dodělat zejména přeložky sítí, musí dodělat podzemní garáže, celé náměstí, kašnu, vystavět polyfunkční dům a revitalizovat prostranství,” dodala vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

Náklady stavby jsou vyčísleny na 345 milionů korun. Radnice z této částky musí uhradit zhruba sto milionů. 

"Dnes jsme v té situaci, že to dofinancovat musíme. Pořád by vyšlo dráž to nedodělat. My peníze na humanizaci na rekonstrukci náměstí máme a budeme mít,” dodal starosta.

Stavba by měla být dokončena do 18 měsíců od zahájení stavebních prací.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail