V Rychvaldu přibudou nové chodníky. Lidé už nebudou ohroženi projíždějícími auty

  • 11:58,
  • Rychvald ,

V Rychvaldu na Karvinsku přibudou kvůli bezpečnosti v dopravě nové chodníky. První větší úsek se staví podél silnice III. třídy na ulici Michálkovická. Kromě toho radnice vyhověla majitelům garáží a nechala opravit tamní přístupovou cestu.

V Rychvaldu na Karvinsku je momentálně rušno, vedení města nechalo za prostředky z dotací vybudovat první z několika potřebných chodníků. Pokladnu města to nebude stát skoro nic.

"U těchto chodníků je obrovská výhoda, že náklady nám hradí dotace, na jedné části z 90 procent, na druhé z 95 procent. Tu nám vyřídila MAS Bohumín," řekl  Milan Starostka, starosta města Rychvald.

Práce u silnice III. třídy na ulici Michálkovické jsou rozděleny na tři etapy, momentálně probíhají dvě z nich. Ze všeho nejdřív se řeší dešťová kanalizace.

" Dešťová kanalizace předchází celé stavbě, je uložena nejníže, pak budou provedeny zásypy a pak podloží chodníku. Chodník je plánovaný ve všech třech etapách v úseku necelého jednoho kilometru?ů popsal probíhající práce vedoucí Odboru investic a správy majetku města Rychvald   Radek Běhal.   

Chodník bude široký 1,25 metru, jeho součástí bude podle norem i pás pro orientaci nevidomých a zrakově postižených lidí.

"Tyto dvě etapy budou ukončeny do konce září, ta první etapa, kterou teprve připravujeme, tak ta bude hotová začátkem listopadu," uzavřel Běhal.

Vedení města má v plánu vybudovat nový chodník mezi budovou základní školy a budovou STK a  také opravit chodník v katastrofálním stavu v úseku mezi Penny marketem a směrem na Heřmanice. Spokojeni jsou už majitelé garáží, vedení radnice jim vyhovělo s žádostí o novou pokládku komunikace  a opravy vjezdu k nim.

"Udělali jsme tu úpravu svépomocí, díky našim službám, položili jsme tady recykly, nebylo to drahé a myslím, že účel to splnilo. Odvodnění funguje, byli jsme tu i po bouřce a je to fajn," řekl starosta.

"Tu byla kdysi prašná cesta, tak to zůstávalo, když bylo teplo, hodně prachu, když pršelo, tak jste chodila v blátě, kaluže, výmoly," popsal situaci před samotnou úpravou jeden z majitelů garáží Jan Ježíšek a dodává: "Konečně se to povedlo, s novým vedením, kterému všichni garážníci děkujeme za to, že bylo vstřícné, opravdu udělali pořádek s tím."
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků