Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldu přibudou nové chodníky. Lidé už nebudou ohroženi projíždějícími auty

  • Rychvald,

V Rychvaldu na Karvinsku přibudou kvůli bezpečnosti v dopravě nové chodníky. První větší úsek se staví podél silnice III. třídy na ulici Michálkovická. Kromě toho radnice vyhověla majitelům garáží a nechala opravit tamní přístupovou cestu.

V Rychvaldu na Karvinsku je momentálně rušno, vedení města nechalo za prostředky z dotací vybudovat první z několika potřebných chodníků. Pokladnu města to nebude stát skoro nic.

"U těchto chodníků je obrovská výhoda, že náklady nám hradí dotace, na jedné části z 90 procent, na druhé z 95 procent. Tu nám vyřídila MAS Bohumín," řekl  Milan Starostka, starosta města Rychvald.

Práce u silnice III. třídy na ulici Michálkovické jsou rozděleny na tři etapy, momentálně probíhají dvě z nich. Ze všeho nejdřív se řeší dešťová kanalizace.

" Dešťová kanalizace předchází celé stavbě, je uložena nejníže, pak budou provedeny zásypy a pak podloží chodníku. Chodník je plánovaný ve všech třech etapách v úseku necelého jednoho kilometru?ů popsal probíhající práce vedoucí Odboru investic a správy majetku města Rychvald   Radek Běhal.   

Chodník bude široký 1,25 metru, jeho součástí bude podle norem i pás pro orientaci nevidomých a zrakově postižených lidí.

"Tyto dvě etapy budou ukončeny do konce září, ta první etapa, kterou teprve připravujeme, tak ta bude hotová začátkem listopadu," uzavřel Běhal.

Vedení města má v plánu vybudovat nový chodník mezi budovou základní školy a budovou STK a  také opravit chodník v katastrofálním stavu v úseku mezi Penny marketem a směrem na Heřmanice. Spokojeni jsou už majitelé garáží, vedení radnice jim vyhovělo s žádostí o novou pokládku komunikace  a opravy vjezdu k nim.

"Udělali jsme tu úpravu svépomocí, díky našim službám, položili jsme tady recykly, nebylo to drahé a myslím, že účel to splnilo. Odvodnění funguje, byli jsme tu i po bouřce a je to fajn," řekl starosta.

"Tu byla kdysi prašná cesta, tak to zůstávalo, když bylo teplo, hodně prachu, když pršelo, tak jste chodila v blátě, kaluže, výmoly," popsal situaci před samotnou úpravou jeden z majitelů garáží Jan Ježíšek a dodává: "Konečně se to povedlo, s novým vedením, kterému všichni garážníci děkujeme za to, že bylo vstřícné, opravdu udělali pořádek s tím."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy