Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Více žadatelů, než v předchozích dvou výzvách. V Rychvaldu lidé hromadně chtějí měnit kotle

  • Rychvald,

Rychvald na Karvinsku patří mezi města, kterým záleží na životním prostředí. Vedení obce úspěšně motivovalo občany k výměně kotlů. Během třetí, poslední výzvy, poslalo na kraj své žádosti o dotace více žadatelů než v předchozích dvou výzvách.

O dotační program na výměnu nevyhovujících kotlů za moderní ekologické způsoby vytápění byl v Rychvaldu na Karvinsku ve třetí výzvě větší zájem domkařů než v předchozích výzvách 

" V první výzvě kotlíkových dotací jsme z Rychvaldu obdrželi celkem 61 žádostí o výměnu kotle, v druhé výzvě ještě více, konkrétně 113. Největší počet žádostí však dorazil nyní do 3. výzvy, a to celkem 162 žádostí. Celkem tedy za všechny 3 výzvy 336 žádostí," shrnula náměstkyně hejtmana MSK Jarmila Uvírová.

" Já si myslím, že je to dostatečný počet lidí, část obce je plynofikovaná, část obce je sídliště je na centrální vytápění, takže předpokládáme, že v této třetí výzvě je to dostatečný počet lidí," řekl Pavel Staněk, místostarosta Rychvaldu . 

Město Rychvald přispělo každému žadateli na realizaci výměny kotle ještě ke zmiňované krajské dotaci i penězi ze svého rozpočtu částkou do výše 15 tisíc korun. Město také pomohlo žadatelům s předfinancováním, nabízelo domkařům bezúročné zápůjčky na pořízení kotlů.

" Jsou rodiny, které nemají dostatečný počet finančních prostředků tak, aby provedly realizaci výměny kotle, tudíž 213 do výše dotace dává obec půjčku. V té třetí výzvě jsme tu finanční částku navyšovaly, skoro každý občan, který do té třetí výzvy šel,dodal místostarosta.

 Celkově bylo pro MS kraj přiděleno půl miliardy korun, žádostí bylo více než stačí alokovaná částka, kraj proto požádal vládu o další finance.

"V současné době máme přislíbeno od Vlády navýšení alokace o další půlmiliardu. Předpokládáme, že peníze na některé projekty v zásobníku by mohly dorazit už letos v listopadu," uzavřela Uvírová.

Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků