Rybí slavnosti v Rychvaldu trochu zhatil déšť, lidé se i tak dobře pobavili

  • 10:58,
  • Rychvald,

Mezi každoroční městské tradice patří v Rychvaldu na Karvinsku Rybí slavnosti. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost ochutnat pestrou nabídku smažených a uzených ryb místního rybářství a také se u toho pobavit. Organizátoři na tento den připravují pokaždé pestrý hudební program.

Rybí slavnosti jsou stálicí mezi každoročními tradicemi města Rychvald. Čas na ně si pokaždé místní najdou a přicházejí se bavit za každého počasí. I letos se konaly na náměstí Míru

"Ty rybí slavnosti začínaly tak, že u rybníka hrála kapela, pak se tam jednou prodávaly nějaké ryby, postupně se to vyvíjelo, řekněme, že jsou třiadvacáté, jsou deštivé, lidé se baví, máme tady prima kapely, bude fajn," řekl starosta Rychvaldu Milan Starostka.

Bavit se lidé mohli například u programu místních mladých talentů a také se mohli zaposlouchat do repertoáru havířovské kapely Strings.

"Dnešní rybí slavnosti nejsou sice v nejlepší kondici, co se týče počasí je ale dobře, že lidé přišli, že si užívají to, co pro ně město připravilo," řekl Jaroslav Kania, náměstek hejtmana MSK.

Na slavnosti nechyběli ani zástupci partnerských měst Rychvaldu. Shodně i v Polsku a na Slovensku existují města nazvaná Rychvald..

"Tyto Rybí slavnosti jsou ukázkou toho, že tento region je bohatý na různorodost ryb. Je tady pestrý výběr smažených i uzených kousků, určitě je ochutnám," řekl  starosta města Rychwał Stefan Dziamara.

Slavnosti, to jsou především ochutnávky tradičních rybích pokrmů i rybích specialit. Návštěvníci se mohli seznámit s pestrou nabídkou Rybářství Rychvald.

anketa: návštěvníci Rybích slavností: "Je to fajn, pro město, jedna z nejlepších akcí, chtělo by to víc takových akcí, si myslím." "Dali jsme si smaženého kapra, dali jsme si k tomu salát a byl výtečný." 

Program Rybích slavností se konal až do večera i s dalšími hudebními hosty.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 06.12. 16:34
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 18:00 - 06.12. 16:34
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 06.12. 16:34
Orlová, Husův dům, Orlová

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků