Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sběrný dvůr v Rychvaldě převezmou technické služby, rozšíří jeho provozní dobu

  • Rychvald,

Několik novinek připravilo město Rychvald v provozování sběrného dvora. Od dubna bude ve správě technických služeb.

Přechod si vyžádá dočasné omezení provozu, následně však bude provozní doba rozšířena, aby více vyhovovala občanům města.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Rada rozhodla na svém prvním zasedání po Novém roce, že s konečnou platností přejde rychvaldský sběrný dvůr pod město Rychvald. To znamená, že bude provozován Službami města Rychvald, nikoliv již cizí firmou. Nechceme zvyšovat poplatky za popelnice, ale chceme mít svůj odpad pod kontrolou.”
Lukáš Oprchalský (ANO), radní, jednatel TS Rychvald: “My jsme v poslední době zaznamenali enormní nárůst dováženého odpadu na sběrný dvůr a s tím je samozřejmě spojen i nárůst na provoz sběrného dvora a samozřejmě za likvidaci odpadu. Navíc od Nového roku začal platit nový zákon o odpadech, který klade ještě větší důraz na separaci odpadu a zároveň zdražuje poplatky za odpad, který ukládáme jako nevytříděný na skládku. Zde na sběrný dvůr v podstatě dovážíme z městského odpadu téměř 50 procent, a to je hlavní důvod, proč se město rozhodlo provozovat sběrný dvůr vlastní společností. Slibujeme si od toho hlavně větší kontrolu nad odpady a lepší separaci odpadu, abychom se vyhnuli poplatkům za ukládání na skládku. Zároveň bychom rádi prodloužili pracovní dobu na šest dní v týdnu, a to od 10 do 17 hodin, tedy od pondělí do soboty. Odpad, který se dováží, zůstane stejný. Nebudeme v ničem omezovat, pouze budeme klást větší důraz na třídění.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy