Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základní umělecká škola v Rychvaldě prošla celkovou rekonstrukcí

  • Rychvald,

Před třemi roky se začala připravovat rekonstrukce Základní umělecké školy v Rychvaldě. Dnes je téměř hotovo, přičemž MSK do oprav a vybavení investoval 27 milionů korun.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Dnešním dnem mě pan ředitel základní umělecké školy provedl po víceméně ukončené druhé etapě oprav a rekonstrukcí. Jsem opravdu mile překvapen a nadšen a myslím si, že teď je ta škola opravdu velice velice hezká.”


Radim Plšek, ředitel ZUŠ Rychvald: “Před třemi lety se zřizovatelem, kterým je Moravskoslezský kraj, který původně chtěl jednoduše opravit nějaké části budovy, jsme různými jednáními dospěli k názoru, že by bylo vhodné udělat nějakou celkovou rekonstrukcí. Zřizovatel se k tomu postavil kladně, takže se začalo opravovat. Před rokem proběhla první etapa, kdy se opravila jedna budova. Letos v létě se opravila druhá budova. Proběhla celková rekonstrukce elektroinstalace, topení, rekonstrukce podlah některých, podhledů, máme nové osvětlení a v té poslední fázi nám zřizovatel dal investiční příspěvek i na vybavení. To znamená, že jsme naprojektovali vnitřní vybavení, skladovací prostory, sedací nábytek a všechno je vlastně de facto nové ve škole. Ten komfort je samozřejmě větší, esteticky i funkčně tady došlo prostě ke zlepšení. Máme nová okna nebo fasádu. Teď momentálně učíme distančně a už se těšíme až přivítáme žáky, až budou moct být taky nějaké koncerty. Součástí rekonstrukce byly také nové technologie. Samozřejmě máme rekuperaci v koncertním sále a v místnostech pro kolektivní výuku. V koncertním sále je také klimatizace, promítací technika, multifunkční sál dostal nového zázemí pro přípravu koncertů a nebo pronájmy.”
Nahlásit chybu

K tématu

Po stopách soch Kurta Gebauera

Tvorbu sochaře Kurta Gebauera přibližuje pátrací hra. Její účastníci díky ní objeví práce tohoto umělce umístěné ve veřejném prostoru v Opav...


Nejčtenější zprávy