Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sněhová nadílka prověřila zimní údržbu komunikací v Rychvaldě

  • Rychvald,

Vydatná sněhová nadílka prověřila připravenost zimní údržby komunikací v Rychvaldě. Se sněhem se muselo vypořádat nejen město, ale i domkaři.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Přes víkend nám nasněžilo a tím pádem byly naše Služby i silničáři v pohotovosti a myslím si, že celkem se daří tu situaci zvládat.”
Vladimír Škuta, vedoucí Služeb města Rychvaldu: “Zima je tady. Zima se přihlásila letos dá se říct, že mimo předpoklady, protože vždycky byla zima mírná, letos se to na nás vyblblo docela hodně. Máme díkybohu nový traktor Yukon zakoupeny letos, který nám vydatně pomáhá. V zimě údržba probíhá v rámci možností jak lidí tak techniky. Víceméně dělají celé noci, protože jde nám o to, aby lidé, když do ráno do práce, na nákupy do obchodů, k lékaři, tak aby měli komunikace jakž takž sjízdné a schůdné. My sice děláme údržbu pouze chodníků, ale myslím si, že se staráme a všechno probíhá a všechno je uklizené v rámci možností dobře. My děláme údržbu chodníků, parkovišť a přilehlých ploch, co jsou jako parkovací plochy. Údržbu komunikaci dělá najatá firma. "
Vladimír Škuta, vedoucí Služeb města Rychvaldu: Samozřejmě, že střed města se dělá dřív, protože lidé ho využívají samozřejmě častěji, nebo je tady zdravotní středisko, jsou tady nákupní centra, takže ty se samozřejmě dělají přednostně a okamžitě po odklizení sněhu z těchto míst se jede na vzdálenější chodníky, jako je Michálkovická, Bohumínská, Orlovská. Krom chodníku samozřejmě máme na starosti i úklid zastávek, úklid přechodů, prostě míst, kde je největší pohyb chodců.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy