Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kolem rybníku Skučák by mohla vést naučná stezka

  • Rychvald,

Kolem rychvaldského rybníku Skučák, který je už od roku 1969 přírodní rezervací, by v dohledné době mohla vést naučná stezka.

Město usiluje, aby k tomu byla využita současná úzká cesta podél železniční tratě, kterou využívají především pěší a cyklisté. Povrch však bude nutné opravit.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Zdravím před Velikonocemi Rychvalďáky od rybníka Skučák, pro Rychvalďáky Skučok. Proč tu stojíme? Za prvé je to přírodní chráněná oblast, kde se vyskytují docela v krásném počtu hlavně racci, ale jsou tu i vzácní ptáci, jako bukač. Už jsem ho letos i slyšel. A oč nám tady jde? Kolem rybníku vede cestička, která tu byla odjakživa kolem tratě, v současné době ji používá hodně lidí k vycházkám s dětmi. Je to velice krásné prostředí. Já tomu říkám v létě zelený tunel a na podzim zlatý tunel. Když zezlátne listí, je to úžasné."
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Ale bohužel, ten povrch je samé bahno, zvláště když jsou taková ta mokrá období. Chtěli jsme ji opravit, ale bohužel není naším majetkem, takže nemůžeme zatím nic takového použít. Zahájili jsme velmi intenzivní jednání jak s životním prostředím kraje, tak s ochranáři, kteří nemají nic proti tomu, aby se zde udělala mlatová cestička, která nezasahuje do přírody a my bychom to využili i jako takovou trošičku naučnou stezku, že by ty děti se podívaly jaký ptáček tu žije. Jsou tu velmi krásné scenérie. Lidé po nás chtějí, abychom tu cestičku opravili.”Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy