Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rychvaldští připravují regulaci hustoty výstavby domů, nechtějí sídliště naležato

  • Rychvald,

Vedení Rychvaldu se snaží, aby se v budoucnu už nemohly stavět nové domy na mikroparcelách, na kterých místo jednoho domu developeři postaví domy čtyři.

V dohledné době chce radnice připravit konkrétní podmínky pro výstavbu nových domů a současně zohlední potřeby starousedlíků.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Rychvald je jednou z mála obcí, kde přibývají obyvatelé. Máme tady od roku 2014 postaveno dalších 212 domů a další jsou před stavebním povolením. To znamená, že nějakých dalších 40 bude v tomto roce. Rozhodli jsme se trošičku tady tu záležitost omezit vzhledem k infrastruktuře. Není kanalizace, nejsou silnice tak, jak by měly být. Lidé už si stěžují, že se nevyhnou v návalu vozů, které souvisí s přibývajícími domy. Každý má dnes dvě tři auta. Rozhodli jsme se také již omezit nejmenší stavební pozemek, protože nechceme tady takzvanou tu developerskou činnost, kde nám dělají vlastně sídliště naležato a kde je stavební 300 metrů čtverečních. Prostě toto nechceme. "
Anketa: “Jsem starousedlík z Rychvaldu. Žiju tady už přes 50 let. Vlastním tady pozemky, které byly určené k výstavbě. Byla to zahrada. Mám tady i pozemky jako pastviny a podobně. Co se týče výstavby domů, neříkám, že ano, ale nejsem pro, aby se ten Rychvald zastavěl a byla to tady jedna velká osada s tím, že se tady staví třeba 10 nebo 15 domů vedle sebe. Jsou to takové satelity, jaké vídáme za Prahou. Já vím, že všichni si chtějí postavit, nebo všichni, kteří mají pozemky, chtějí je předělat na stavební parcely, že je to i otázka finanční, ale je to třeba řešit s nějakým rozumem.”
Chceme zachovat ten slezský ráz zástavby, nějakou tu urbanistiku tohoto místa, které je odjakživa tak, jak je. To znamená mírně omezit a dát do nějaké rovnováhy. Město v současné době v souvislosti s územním plánem připravuje nějaké takové opravdu podmínky pro určení té velikosti plochy a tak dál v té zástavbě, aby to odpovídalo tomu, čemu chceme a kapacitě eventuálních sítí a infrastruktury."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy