Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci z Rychvaldu se dobře učili i při distanční výuce, ve škole se učí ve venkovním atriu

  • Rychvald,

S častými vládními změnami v organizaci výuky se musí vypořádávat také v ZŠ v Rychvaldě. Jednou z aktuálních změn je konec rotační výuky pro 2. stupeň.

Od pondělí tak budou do školy každý den docházet všichni žáci.

Daniel Cigánek, ředitel ZŠ Rychvald: “Za mě to nepříjemné ale stále zůstává, a to je povinnost nošení roušek ve společných prostorách. To bude hodně zajímavé hlavně s příchodem teplých dnů, protože vím, že už teď někteří žáci toho mají plné zuby a já to celkem chápu. Naší velkou výhodou je právě ten venkovní prostor. Máme dvě krásně zrenovovaná atria, takže vyučující to využívají, chodí ven a tím pádem ty žáky trošičku odlehčí. Je tam nějaká pohybová aktivita a v tom prostoru venku samozřejmě oni už ty roušky mít nemusí.”

I nadále platí povinnost pravidelného testování.

Daniel Cigánek, ředitel ZŠ Rychvald: “Školám byla nabídnuta možnost PCR testování, to my jsme zatím odmítl a zůstáváme u toho klasického antigenního testování. Možná jako taková zajímavost, když jsem se díval na počet testů, které už škola udělala, ať už u zaměstnanců nebo u žáků, tak v součtu už je to přes 3000 testů s tím, že ani jeden nebyl pozitivní.”

Obava panovala z úrovně vědomostí po návratu dětí z distanční výuky.

Daniel Cigánek, ředitel ZŠ Rychvald: “Dneska jsem se bavil s učiteli a většina učitelů je spokojená s tím, jak jsou žáci připravení. Trošičku jsme se obávali toho návratu po distanční výuce, ale zatím musím říct, že všechno probíhá podle našich představ. Omezení budeme mít ještě v rámci hudební výchovy a tělocviku. Tyto činnosti jsou zatím uvnitř zakázány, ale věřím, že do konce školního roku se nám podaří odklasifikovat i tyto předměty a úplně věřím v to, že nebudeme muset sahat ke slovnímu hodnocení a zůstaneme zase už tradičně u klasického hodnocení.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy