Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chodcům chtějí v Rychvaldě postavit nové chodníky a přechody

  • Rychvald,

Nové chodníky i přechody pro chodce chtějí vybudovat v Rychvaldě na velmi frekventovaném průtahu městem. Bezpečnost chodců řešili přímo na místě zástupci radnice a kraje.

VIDEO: TV Polar

Ulice Orlovská je jedním z hlavních tahů, které Rychvaldem vedou. Počet projíždějících vozidel se neustále zvyšuje a v některých úsecích dosud nejsou chodníky. Lidé tak musí například k autobusovým zastávkám nebo k pekárně chodit po krajnici, kde se necítí bezpečně. Uvítali by proto výstavbu nových chodníků.

Dominik Nemetz, obyvatel Rychvaldu: “Určitě by to bylo dobré, tady ta auta jezdí strašně rychle, je to neuvěřitelné, nedá se tady projít ani do pekárny. A hlavně ty kamiony. S dětmi je to úplně nebezpečné.”

Vedení radnice kontaktovalo zástupce kraje, aby situaci řešili přímo na místě.

Milan Starostka (ANO, starosta Rychvaldu: “Nějakým způsobem potřebujeme řešit dopravní situaci na této krajské komunikaci. Posoudíme eventuálně, co by se dalo a nedalo a budeme se snažit s krajem nějaké řešení najít.”

Kraj může být městu nápomocen především při převodu pozemků, které jsou pro stavbu chodníků potřeba.

Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MSK: “Kraj je tady v tom vstřícný. Sice tyto stavby si realizují sami obce, ale my, pokud je to na našich pozemcích, tak je rádi předáme obcím, aby si mohly třeba ty chodníky vybudovat. Jak tady vidíte, tento úsek je nebezpečný a zkusíme se na to podívat, jestli by se něco nedalo udělat.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy