Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti tráví volný čas v kroužcích, které pro ně organizuje DDM Rychvald

  • Rychvald,

S novým školním rokem se děti opět hlásí do kroužků, které pro ně připravil Dům dětí a mládeže Rychvald. Trávit tam mohou i volný čas přímo po školním vyučování.

DDM Rychvald. Zdroj: TV Polar
Kamila Kaplanová, vedoucí oddělení estetiky a společenských věd DDM Rychvald: “Pro letošní rok máme připraveny a otevíráme spoustu nových a zajímavých kroužků. Máme keramické kroužky, ty už jsou z větší části bohužel zaplněny, ale ještě stále pořád máme volná místa na Základní škole Záblatí a na Základní škole na Václavu. Máme výtvarné kroužky, máme Tvořilky, děti můžou chodit do přírodovědného kroužku, je tady kroužek robotiky, je tady kroužek 3D tisku, ten je nový a myslím si, že i docela zajímavý. Veškeré informace o kroužcích získají rodiče na našich webových stránkách. Tam zjistí, jestli jsou kroužky ještě volné, nebo jestli je kroužek obsazen, jestli se do kroužku dá nebo nedá prostě přihlásit. Nejrychleji jsme měli asi zaplněné keramické kroužky a potom robotika, 3D tisk, zájem byl i o práci s počítači. Takže je to různé, zájem vlastně každý rok jiný. Záleží na dětech a záleží taky na tom, jak je kroužek pro děti atraktivní.”


Marek Kubatko, lektor: “V kroužku robotiky se děti učí skládat a programovat Lego Technics a taky klasické Lego. Máme tady je několik stavebnic a vlastně celý kroužek je o tom postavit si robota, naprogramovat si ho, trochu si s ním pohrát, rozebrat a zase uklidit do poličky a připravit pro další termín, pro další děti. Kroužek ještě nemá úplně naplněnou kapacitu. Je začátek školního roku, nikdo neví, jak to vlastně bude probíhat letos, takže ještě máme volná místa.”

Už teď se mohou děti hlásit také na oblíbený tábor v Beskydech, který se bude konat příští rok o letních prázdninách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry