Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstruované byty nabídne město Rychvald zájemcům s nejvyšší nabídkou v licitaci

  • Rychvald,

Město Rychvald připravilo změnu v přidělování bytů. Nově se budou byty přidělovat těm zájemcům, kteří učiní vyšší nabídku v licitaci.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Nacházíme se před městským domem 1501, kde se zrekonstruoval jeden z prvních bytů, které již chceme nabídnout formou licitace. Počátkem letošního roku jsme zrušili takzvané pořadníky. Byty se budou litovat a před licitaci projdou kompletní opravou, kterou pro nás teď dělají momentálně Služby města Rychvald jako zakázky. Již v listopadovém zpravodaji bude nabídka té první licitace a na všech médiích, které kterými město disponuje, se dozvíte, od kdy licitace začíná a jakou formou se bude provádět.”

Rychvald disponuje bezmála 500 byty. Novými podmínkami chce město bojovat také s dlužníky.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Dá se říct, že touto formou chceme odstranit dlužníky z bytů. Přestože je tady malý nájem, tak pořád máme dlužníky. Takže bude se skládat i jistina, atd. Všechno se dozvíte na stránkách města, na Facebooku a na veškerých médií města Rychvald. V současné době je první byt, který opraven, další dva se opravují, takže doufáme, že budou minimálně tři ty byty v té nabídce. V Rychvaldě se byty uvolňují velmi pomalu, takže bude to tak, jak se byty budou uvolňovat, tak se budou postupně rekonstruovat a nabízet touto formou.”

Do bytů už nejsou instalovány kuchyňské linky, aby si každý nájemce mohl dodat takovou, jaká mu vyhovuje.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Děláme tu rekonstrukci tak, aby byla opravdu dle dnešních podmínek a parametrů, hlavně co se týče a elektrických rozvodů, protože někde jsou opravdu ještě hliníkové v těch starších bytech. Takže se budou dělat nové. Musí to odpovídat nějakým předpisům.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy