Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě poděkovali dobrovolným dárcům krve

  • Rychvald,

V obřadní síni rychvaldské radnice se konalo tradiční poděkování dobrovolným dárcům krve.

Lukáš Čempel, dárce krve: “Odběrů mám přibližně nějakých 286 nebo 290. Daruji od vojny, takže asi nějakých 30 let. Jsem báňským záchranářem a snažím se pomáhat lidem, aby to bylo pro nějakou dobrou věc.”
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Dnes s komisí pro občanské záležitosti předáváme ocenění dárcům krve. Velice si vážíme toho, že v Rychvaldě stále jsou a dokonce jich neubývá. Ty lidi už tady vidím podruhé, potřetí. Určitě je to obrovský počin pro ty lidi a dáváme jim drobné dárky a poděkování a zapisují se nám do pamětní knihy.
Dagmar Pížová, Komise pro občanské záležitosti města Rychvaldu: “Komise každé dva roky připravuje oceňování dárců krve, protože si toho nesmírně vážíme jako město Rychvald, kdy ve spolupráci s městem, s panem starostou vychází výzva v Rychvaldském zpravodaji, aby se dobrovolní dárci přihlásili. Nahlásí počet odběrů, my to zpracujeme a co dva roky vlastně je oceňujeme a považujeme si ten jejich počin dárcovství. V letošním roce máme přihlášeno 16 dobrovolných dárců krve, minulý minule to bylo asi 18 dárců krve. Populace stárne, nebo lidé nechtějí darovat krev, čili každé dárcovství krve je opravdu obdivuhodný počin a chtěli bychom vyzvat všechny, aby se přidali a aby vlastně pomohli zachraňovat lidské životy.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy