Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ochotníci z Rychvaldu hrají už 20 let, lidi baví hry Mrazík, Žerty s čerty, Slunce, seno...

  • Rychvald,

Příležitostný ochotnický soubor při Domě dětí a mládeže v Rychvaldě si připomíná 20 let svého působení. Historii odstartovalo představení Mrazík.

Šárka Gulčíková, zakladatelka souboru: “Bylo to vlastně jenom takové vystoupení učitelů, začínali jsme zaměstnanci školství a udělali jsme vystoupení Mrazík ke Dni učitelů. Někomu se to zalíbilo a říkal, proč hrajeme jenom pro učitele, zahrajte i ostatním. No, tak jsme sezvali sousedy, kamarády, známe a večer jsme vlastně zkoušet první hru Slunce, seno a pár facek. A protože se to všem líbilo, tak jsme v tom dále pokračovali a nakonec z toho bylo 27 představení.”

Letošním posledním představením byla hra Žerty s čerty.

Michaela Tkačíková, vedoucí souboru: “Není to žádná výjimečná hra, je to běžná pohádka, jaké hrajeme jindy. Touto hrou ukončíme letošní sezonu a další začneme nacvičovat zase až příští rok na jaře, ale užijeme si to, protože je spojená s oslavou 20. výročí.”
Šárka Gulčíková, zakladatelka souboru: “Každá ta hra diváky hlavně rozesmála. My nemáme napsaný scénář, který se musí přesně dodržovat, ale mohli jsme si kdykoliv něco sami přimyslet i na tom pódiu, i přímo na premiéře, kdokoliv si něco vtipného mohl si přidat svého. Takže to byla velká improvizace.
Jarmila Opicová, zakladatelka souboru: “Každé představení je jiné. Vždycky máme cíl, ke kterému se máme dostat. Získali jsem díky tomu spoustu dobrých kamarádů, úplně skvělých lidi, kteří dobré nápady, obětovali ten čas na kostýmy, přípravu, na rekvizity, na kulisy. To bylo něco úžasného. Lidi nám dávali kostýmy, co měli doma. To bylo pro nás potěšující a naplňovalo nás to vděčností.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy