Rybáři ve Stonavě neustále bojují s bobrem. Ten jim nejprve svými hrázemi bránil v přítoku vody do rybníků, rybáři proto museli neustále hráze bourat a zabránit tak rozlévání se vody z potoka do okolí. Bobr byl ale čilý a během jediné noci ji vždy dokázal postavit znovu. V současné době, se za svou potravou vydal o pár desítek metrů dál.
Leopold Borkala, správce stonavských rybníků: „Oni se už v současné době tak rozmnožili, že jim potrava na té Kateřině nestačila. Přestěhoval se pod Kateřinu 1A a vidíte tu pohromu. Už je zaplaveno asi tak třicet arů.“
Podle pana Borkaly na odtoku z Kateřinských rybníků žije zhruba 25 bobrů a ti se stále množí.
Leopold Borkala, správce stonavských rybníků: „Oni se roztahují. Už se nám táhnou po řece Stonávce až k Těrlické přehradě.“
S regulací stavu bobra jeho odlovem nemohou rybářům pomoc ani myslivci, kterým voda zaplavuje příjezdové komunikace ke krmelcům. Bobr evropský je chráněným zvířetem.
Vojtěch Feber, předseda Mysliveckého sdružení Stonávka: „Prováděcí vyhláška k zákonu 114/1992 Sb., což je zákon o ochraně přírody a krajiny, prohlašuje Bobra evropského za silně ohrožený druh. Proto se Bobr evropský považuje za zvláště chráněného živočicha.“
Za jeho usmrcení hrozí fyzické osobě pokuta do výše deseti tisíc korun. Právnické osobě až do výše jednoho milionu.