Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Těrlicku spouštějí místa s veřejným připojením k internetu

  • Těrlicko,

Na několika místech v Těrlicku se mohou lidé připojit bezplatně k internetu. V průběhu zkušebního provozu radnice postupně zprovozňuje další místa. Datový tok by měl stačit na prohlížení internetových stránek a činnost běžných mobilních aplikací.

Těrličané nebo návštěvníci obce se budou moci připojovat k internetu na několika místech. Volnou wifi najdou například na autobusových zastávkách, na náměstí, u místních škol, nebo domu s pečovatelskou službou. 

Obecní internet budou lidé moci využívat i tady na fotbalovém hřišti. 

“Před dvěma roky jsme se začali zabývat možností vybudování hotspotů na území obce Těrlicko. Podali jsme si žádost o dotaci v projektu WiFi4EU a byli jsme úspěšní. Takže v loňském roce jsme začali už intenzivní práce na vytipování vhodných lokalit, kde vlastně bude největší zájem a největší možnosti využívání tohoto internetu. Nyní máme první hotspoty ve zkušebním provozu. Funguje například hotspot v prostoru zastávky Těrlicko Střed, v prostoru Jana Nepomuckého u polské školy a na fotbalovém hřišti. Ještě bude spuštěno dalších šest hotspotů v centru obce Těrlicko, ale ty budu najíždět během měsíce května,” řekl starosta Těrlicka Martin Polášek (NEZ). 

Při prvním připojení je zapotřebí se přihlásit. Další připojení už je automatické. 

“V danou chvíli se jedná o zkušební provoz, negarantujeme ještě plnou funkčnost, protože systém se odlaďuje, ale zhruba v červnu už by měl být ostrý a už by se na něj mohli občané spolehnout. Vybudování hardwaru bylo financováno z dotace Evropské unie a datové toky bude zajišťovat obec Těrlicko,” dodal starosta Těrlicka Martin Polášek.  

Obec má k dispozici data a celém systému a má tak přehled o tom, v jakých místech a v jaké době je o připojení největší zájem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy