Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrličtí jachtaři se připravují na velké závody, v neděli závodili v tréninkové regatě

  • Těrlicko,

Na Těrlické přehradě se v neděli jela Cyrilometodějská regata. Těrličtí jachtaři ji pojali jako tréninkový závod.

Alexandr Pacek, předseda Jachting klub Těrlicko: “Tato regata bude jako přípravná na velké oficiální závody, které se budou konat koncem srpna. Naši jachtaři se učí starty, praviodla, taktiku, využívání větru atd. Brousí si své závodnické dovednosti.”

Těrličtí jachtaři chtějí závody kajutovaných plachetnic pořádat pravidelně v rámci Českého svazu jachtingu.

Alexandr Pacek, předseda Jachting klub Těrlicko: “Naším cílem je udělat více takových tréninkových regat.”
Lech Čmok, závodník: “Pravdou je, že v našem klubu už máme více takových kajutových lodiček. Ony se liší tím, že jedna je větší, druhá menší, jsou různých hmotností. Proto jsme museli vypočítat handicap, abychom byli trošku soutěžení schopní. Výsledky se v cíli přepočítají, aby bylo jasné kdo je za tím kormidlem lepší a kdo horší.”

Jak jachtaři připomínají, Těrlická přehrada je pro plachetnice přívětivá svými podmínkami. Vítr vane do plachet ze všech směrů.

Lech Čmok, závodník: “Máme dobře postavenou trasu, dneska nám fouká. Trasa je na dvě bojky, tzn. proti větru na stoupačku a potom po větru.”

Těrličtí jachtaři vzali přípravný závod zodpovědně a na vodě si nedarovali ani metr. Nedělní regatu vyhrála jachta Justyna II pod vedením kapitána Zbigniewa Ježowicze.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy