Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za zastřelení kamaráda si má mladík odsedět 3 roky

  • Těrlicko,

Rozsudek Vrchního soudu v Olomouci udělal tečku za případem zastřeleného mladíka v Těrlicku-Hradišti. Jeho tehdy ještě neplnoletý kamarád ho smrtelně postřelil při návratu z oslavy narozenin.

Neštěstí se odehrálo v neděli 17. listopadu roku 2019 v těrlické místní části Hradiště. Dva mladíci se časně ráno vraceli z oslavy narozenin jiného kamaráda. Cestou k autobusové zastávce mělo mezi nimi dojít ke konfliktu a 17letý mladík svého o tři roky staršího kamaráda postřelil. Zranění byla vážná a na místě jim podlehl. Pachatel okamžitě volal na tísňovou linku pro pomoc a mezitím hodil zbraň na střechu zastávky, kde ji později našli policisté. Jak se ukázalo, pistoli mladík ukradl.

obyvatelka Hradiště: “Byla tam nějaká oslava. Pak se dva pohádali a ten jeden měl toho druhého třikrát střelit. Ten druhý výstřel měl být smrtelný. Oni byli buď sjetí nebo opilí.”

První rozsudek vynesl Krajský soud v Ostravě, který obžalovanému vyměřil 3 roky vězení a povinnost uhradit rodičům zemřelého škodu za zmařený život. V odvolacím řízení nakonec rozhodl Vrchní soud v Olomouci.

Stanislav Cik, mluvčí Vrchního soudu v Olomouci: “Vrchní soud v Olomouci z podnětu odvolání obžalovaných zrušil rozsudek soudu 1. stupně ve výroku nemajetkové újmy, když poškozeným přiznal vyšší částku, než přiznal soud 1. stupně. V ostatních výrocích zůstal napadený rozsudek nezměnen, když máme za to, že obžalovaný mladistvý se dopustil provinění krádeže, provinění nedovoleného ozbrojování, provinění těžkého ublížení na zdraví a provinění výtržnictví a trest, který mu uložil soud 1. stupně, respektive trestní opatření odpovídá závažnosti spáchaných provinění.”

Rozsudek je už pravomocný a odsouzený čeká na nástup výkonu trestu ve věznici. Protože už je plnoletý, bude si trest odpykávat v běžné věznici, avšak odděleně od ostatních odsouzených. Podle rozsudku bude navíc podstupovat ambulantní protialkoholovou a protidrogovou léčbu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry