Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrlická radnice modernizuje byty v domě pro seniory

  • Těrlicko,

Nové kuchyně a místo vysloužilých umakartových koupelen nové sprchovací kouty a obklady. Bytové jednotky v domě pro seniory v Nábřežní ulici procházejí postupnou rekonstrukcí.

Obec investuje do modernizace, aby dům i po letech provozu nabízel kvalitní bydlení.

Martin Polášek (Nezávislí - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Dům s malometrážními byty tady stojí déle než 30 let a samozřejmě tyto byty již dosáhly svého morálního maxima pro dnešní uživatelský standard na bydlení. Takže jsme se rozhodli, že postupně byty, které budou uvolněny, budeme renovovat. To znamená, že bude zdemontovaná původní kuchyňská linka, bude kompletně zdemontováno jádro v koupelně a budou nově vybudované koupelny se sprchovými kouty, aby vyhovovaly potřebám starších občanů.”

Modernizací neprocházejí jen byty, ale také další zařízení a zahrada. Radnice se snaží, aby se seniorům v domě bydlelo co nejlépe.

Martin Polášek (Nezávislí - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Je zde 30 bytových jednotek a ty slouží pro ubytování seniorů naší obce. To znamená, pokud naši občané nestíhají spravovat své rodinné domečky, tak si mohou požádat o bydlení v tomto naše nájemním domě.”

Na závěr máme pozvánku na Setkání pečujících, které bude Charita Český Těšín pořádat 24. března v těrlickém kulturním domě.

Radka Heliošová, Charita Český Těšín: “Ráda bych vás pozvala na 2. Setkání pečujících, které se bude konat v KD Těrlicko. Zveme občany Těrlicka i blízkého okolí. Těšit se můžete na přednášku o první pomoci, kterou provede vedoucí charitní ošetřovatelské služby a lektorka tréninku paměti. určitě to bude velmi zajímavé a těšíme se na vás.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy