Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Léto letos lidé vítali v sochařském parku pod Babí horou v těrlickém Hradišti

  • Těrlicko,

Je možné, že v Těrlicku začala další tradice, a to vítání léta v sochařském parku pod Babí horou v Hradišti. O hudební kulisu před panoramatem Beskyd se postarali cimbálová muzika Valašský vojvoda a zpěvačka Monika Načeva se skupinou Zdivočelí koně.

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Když jsme plánovali vznik sochařského parku, tak jsme uvažovali o nějaké další přidané hodnotě tohoto areálu a jednou z těchto myšlenek bylo, že bychom tady mohli pořádat takovéto kulturní večery. Bohužel doba nám nepřála, ale letos bylo konečně možno tuto věc uskutečnit. Pojmenovali jsme to Otevírání léta v sochařském parku a je to o tom, že tady budou vystupovat nějaké skupiny a součástí jsou komentované prohlídky celého areálu Martinem Kuchařem, který je nestorem tohoto parku.”


Martin Kuchař, sochař: “Já bych si to moc přál, aby z toho byla tradice, protože je to úžasné, že po tak dlouhé době, kdy jsme nemohli nikdo nikam a nemohli jsme se setkávat, tak konečně to jde. A že obec Těrlicko zareagovala a zajistila všechny podmínky a pozvané autory. A chtěl jsem vám představit sochaře, kteří přijeli z velké dálky, jako Paolo Vivian až od italského Trenta, který tady má sochu. Terezka Holá, která tady má svůj Dech a Robert Buček se svými Výkleky. Je to hrozně fajn a taky si toho vážím, že přijeli a vlastně při komentované prohlídce mohli lidé vidět živé autory.”
Paolo Vivian, sochař: “Jsem šťastný, že mám znovu příležitost vrátit se do Těrlicka, do tohoto velkého parku, kde je všechno krásné a vidět se s přáteli.”
Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail