Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Minikáristé závodili na rychlé trati z prudkého kopce v Hradišti

  • Těrlicko,

Na kopci v těrlickém Hradišti se jely tradiční závody minikár o evropský a český pohár.

Michaela Miksová, Minikár klub Havířov: “Závody jsou dvoudenní. V sobotu se jede Evropský pohár, takže máme tady i kolegy ze Slovenska a v neděli se jede Pohár České republiky. Trať je zhruba 550 metrů, máme tam jednu pravou a jednu levou zatáčku, Na trati jsou tři slalomové úseky, které musíme zvládnout. Jezdí se zelená a červená, zelená po pravé ruce, červená po levé ruce. Za každou shozenou bójku máme plus 2 trestné vteřiny s tím, že když ty bójky objedeme naopak, tak se přičítá 100 vteřin.”


Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “V Hradišti máme krásný kopec, který na tuto akci perfektně hodí. Se školou jsme domluvili zázemí a prakticky osmým rokem se tady jezdí Evropský pohár a Pohár ČR. Vesměs se tady pohybuje okolo 70 závodníků, což je super. Jedná se o to, že hlavní myšlenkou je podporovat děti ve sportu.”
Tomáš Budínek, Minikár klub Hlubočky: “Jezdím už patnáctou sezonu a už jsem byl čtyřikrát, možná pětkrát mistr České republiky. Zdejší trať je opravdu hezká. Patří mezi ty rychlejší. Dosahuje se tady rychlosti možná až 60 km/hod.”
Stanislav Syrový, závodník: “Jsem z Albrechtic, jezdím druhým rokem a na závodech jsem byl nejlepší 7.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy