Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na elektrickém vleku na Těrlické přehradě se jel další Blackcomb community wakecup

  • Těrlicko,

V areálu vodního lyžování na Těrlické přehradě se jel další ročník oblíbené soutěže.

Lukáš Bystroň, ředitel závodů: “Jede se tady 3. ročník Blackcomb community wakecup. Je to mezinárodní závod, máme tady jezdce z Polska, Slovenska a Anglie. Úroveň českého a slovenského wakeboardingu se zvedá. Je to tady celkem našlapané v těch kategoriích. Máme tady jak dětské kategorie, které jsou 3, tak tady máme dospělácké kategorie, masters nad 30 a veterány nad 40 let. Jezdí se i wakeskate. Závod se jede vlastně formou freeride, jezdec si může vybrat, jestli bude dělat triky z vody, nebo si vybere jakoukoli překážku, jestli pojede vlevo vpravo, všechno se hodnotí.”

Marek Zach “Marfy”: “My jsme začali úplně nenápadně tři roky zpátky. Skřítci nám tady lítali bezprizorní na všechny strany a maminky se bály, tak jsme s nimi začali lehce trénovat a usměrňovat je. A je vidět, že výsledky jsou, protože medailí máme z těchto závodů kupu. Moc se mi to líbí, jsou šikovní, takže budeme pokračovat.”

Anketa: “Já jezdím asi tři roky. Jezdím za Těrlicko. K tomuto sportu mě přivedla máma, která dodnes drží český rekord ve slalomu.”

Anketa: “Tréninky máme třikrát týdně vždycky večer, když už nikdo nejezdí.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy