Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volit může občan i v pohodlí svého domova

Hlasovat v letošních parlamentních volbách může občan i doma. Požádat o návštěvu volební komise s přenosnou schránkou ale musí předem. Stejně jako ve volební místnosti, má i tato volba přísná pravidla.

Je pátek, dvě hodiny odpoledne. Do volebních místností vstupují první voliči. Začínají v pořadí už sedmé volby do Poslanecké sněmovny v dějinách samostatné ČR. Vhodit volební lístek do zapečetěné urny mohou lidé i doma.

„V České republice může volit i ten občan, který se ze zdravotních důvodů nemůže dostavit do volební místnosti a to tak, že zažádá návštěvu volebních komisařů s přenosnou volební urnou,“ řekl předseda volební komise ve Stonavě Martin Orszulik.

Ve Stonavě na Karvinsku volební komisaři za voliči vyjeli jen pár minut po zahájení voleb.

„Jsme rádi, že můžete přijít za námi, abychom mohli volit.“ „Je to dobrá možnost pro člověka, který se špatně hýbe. Já auto nemám, nemám se tam jak dostat.“ „Já tam nezajdu, je to daleko,“ řekli voliči po návštěvě volebních komisařů.

„Po kontrole osobních dokladů, předáme voliči volební lístky. Ten pak svůj vybraný volební lístek vloží v soukromí do úřední obálky. Je to podobné jako ve volební místnosti. Úřední obálku poté vloží do volební schránky,“ vysvětlit postup volby člen volební komise Jiří Vepřek.

O návštěvu volební komise s přenosnou schránkou může volič zažádat i v průběhu voleb. Přenosné urny budou rozpečetěny až po uzavření volebních místností v sobotu ve dvě hodiny odpoledne.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

MARTOM WORK s.r.o. - sídlo

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

GASL CZ s.r.o. - pobočka Prostějov

od 45 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků