Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žermanicím hrozí neplatnost voleb

V Žermanicích na Frýdecko-Místecku značně pochybila volební komise. Jeden z občanů, který nejdříve normálně odvolil, si následně uvědomil, že by si chtěl udělat selfie. Volební komise mu proto vydala druhou prázdnou obálku. Jenomže ta muži spadla do urny.

Muž zpanikařil, odpečetil a otevřel celou schránku a začal se ve volebních obálkách přehrabávat. Komise místo, aby incident ihned nahlásila krajskému úřadu a poradila se, jak v takovém případě postupovat, jednoduše urnu přelepila novou pečetí a pokračovala ve volbách.

Jan Kozel, předseda volební komise: “Nikomu jsme to nehlásili, protože se v podstatě nic nestalo. Žádný hlasovací lísek nebyl odnesen, bylo tady hodně svědků, kteří to mohou dosvědčit”.

Že se nic vážného nestalo, si ale nemyslí na krajském úřadě, který začal po našem upozornění případ řešit. Jan Berousek, referent pro správní činnosti krajského úřadu: “O neplatnosti hlasování může rozhodnout jedině soud. Pokud se někdo z voličů nebo kandidátů domnívá, že tímto porušením zákona došlo k ovlivnění voleb, má po vyhlášení celkových výsledků právo podat žalobu k soudu”.

Podle našich informacích opravdu jedna obyvatelka Žermanic odmítla z důvodu porušení zákona volit a je možné, že se na soud skutečně obrátí.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ivan Serbin okres Příbram

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Ing. Miloslav Císař

od 16 200 Kč/měsíc

Detail

T.S.BOHEMIA a.s.

od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků