Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žermanicím hrozí neplatnost voleb

V Žermanicích na Frýdecko-Místecku značně pochybila volební komise. Jeden z občanů, který nejdříve normálně odvolil, si následně uvědomil, že by si chtěl udělat selfie. Volební komise mu proto vydala druhou prázdnou obálku. Jenomže ta muži spadla do urny.

Muž zpanikařil, odpečetil a otevřel celou schránku a začal se ve volebních obálkách přehrabávat. Komise místo, aby incident ihned nahlásila krajskému úřadu a poradila se, jak v takovém případě postupovat, jednoduše urnu přelepila novou pečetí a pokračovala ve volbách.

Jan Kozel, předseda volební komise: “Nikomu jsme to nehlásili, protože se v podstatě nic nestalo. Žádný hlasovací lísek nebyl odnesen, bylo tady hodně svědků, kteří to mohou dosvědčit”.

Že se nic vážného nestalo, si ale nemyslí na krajském úřadě, který začal po našem upozornění případ řešit. Jan Berousek, referent pro správní činnosti krajského úřadu: “O neplatnosti hlasování může rozhodnout jedině soud. Pokud se někdo z voličů nebo kandidátů domnívá, že tímto porušením zákona došlo k ovlivnění voleb, má po vyhlášení celkových výsledků právo podat žalobu k soudu”.

Podle našich informacích opravdu jedna obyvatelka Žermanic odmítla z důvodu porušení zákona volit a je možné, že se na soud skutečně obrátí.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kaplice, Pohorská 86 - Restaurace Slovanský dům

od 20 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

FASPLEY s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Kanlathita Zizkovsky - ÚL

od 14 740 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků