Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci si navzájem radili, jak se vyhnout kyberšikaně

Zkušenosti ukazují, že děti a mládež se stále častěji setkávají s kyberšikanu a dalšími nebezpečími, které na ně číhají na internetu. Proto byl pro ně vytvořen projekt Nebuď oběť v rámci kterého se v Ostravě uskutečnilo i sympozium, kde si přímo školáci navzájem radili, jak se nebezpečím bránit.

Sociální sítě se staly fenoménem. Dnes už je využívají prakticky všichni školáci. Často si ale neuvědomují jejich nebezpečnost. Spoustu údajů, které na internetu zveřejní, lze totiž zneužít. Nejlepší možnou ochranou je dobrá prevence a pokud se na ní podílejí i samy děti, je to ještě lepší.

Andrea Matějková, Krajský úřad MS kraje: “Děti mají úplně jiný svět, než dospělí, takže se potřebujeme inspirovat.”

Krajský úřad proto každoročně v Ostravě spolupořádá s organizací Nebuď oběť žákovské sympozium, kde si žáci navzájem předávají zkušenosti.

Lukáš Látal, organizace Nebuď oběť: “Na tomto sympoziu představují rizika internetu samotní žáci ze svého pohledu a my sami jsme zvědavi a překvapeni, co jsou nám schopni říct.”

Marie Plačková, učitelka ZŠ Ludgeřovice: “Když to děti slyší samy od sebe, tak to má větší účinek, než když to slyší od dospělých.”

Pokud nechceme, aby se naše děti staly obětmi internetové kriminality, je také velmi důležité, abychom s nimi otevřeně mluvili o jejich starostech a problémech.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Bartoň a Partner s.r.o. - Vojenská ubytovna

od 7 300 Kč/měsíc

Detail

F. 67 s.r.o. - pracoviště Přerov, Polní

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Jaroslav Suchánek

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků