Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aplikace Záchranka bude nově pomáhat v horách

Úspěšná aplikace pro mobilní telefony Záchranka je nově propojena i s horskou službou. Při stisknutí nouzového tlačítka se tak zároveň dostane informace o poloze volajícího zdravotníkům i členům horské služby. Zkrátí se tak dojezdový čas pomoci. Navíc si volající může pouze nechat od horské služby poradit.

Aplikace Záchranka už funguje dva roky a za tu dobu už ji má v mobilním telefonu půl milionu lidí. Pomoc už si díky ní přivolalo 1500 osob. Denně ji využije asi 40 lidí. Vývojáři se ji proto snaží vylepšovat a nyní přicházejí s důležitým rozšířením. Záchranka spojuje své síly i s Horskou službou.

Roman Gřegoř, ředitel Zdravotnické záchranné služby MS kraje: “Ona pozná podle toho místa, ze kterého voláte, zda je to ve spádové oblasti některé z horských služeb. Pokud ano, automaticky předá informaci té horské službě. Víme tak oba najednou, že někdo je například zraněný někde v horách.”

Uživatel aplikace může navíc zavolat pouze horskou službu. To v případě, že se třeba pouze ztratil v horách a nepotřebuje lékařskou pomoc. Nově je také v aplikaci přehled stanic horské služby. Získání aplikace je velmi jednoduché.

Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka: “Po instalaci je velmi důležité tu aplikaci otevřít, zadat tam své telefonní číslo a jméno a na to číslo vám přijde registrační kód, který musíte do aplikace zadat. Tím je aplikace aktivována.”

Neslyšící uživatelé mohou se záchranáři komunikovat pomocí ikon. Pokud ještě aplikaci Záchranka nemáte, rozhodně si ji stáhněte do mobilu co nejdříve. Může vám zachránit život.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ZS Bohuslavice, a.s.

od 20 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola, Znojmo, Václavské náměstí 8, příspěvková organizace

od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

NEO CRAFTS s.r.o. - pracoviště Kaplice

od 16 100 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků