Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podvodníci měli připravit stařenku z Koblova o dům

Unikátní případ začal rozplétat Okresní soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných společně usedli otec s dcerou, kteří měli podvodem připravit 91letou důchodkyni o střechu nad hlavou a zahradu. Využili toho, že už žena velmi špatně vidí a nechali ji podepsat dokumenty, které umožnili převod majetku. Důchodkyně vůbec netušila, že prodává domek.

91letá důchodkyně bydlela v domku v Koblově se svým synem. Ten ale zemřel a místo něj se k ní nastěhoval jeho kamarád Dušan Žíla. Nejprve stařence pomáhal, ale pak ho podle žaloby napadlo, že by mohl využít její důvěřivosti a vymyslel plán, do kterého zatáhl svou dceru Kristínu Moskala. Plán byl jednoduchý: na oko koupit domek i s pozemky. Háček byl v tom, že stařenka o ničem nevěděla.

Jana Hajderová, státní zástupkyně: “Využili toho, že poškozená nebyla vzhledem ke svému věku, zdravotnímu stavu a závislosti na obviněném schopna posoudit podepisované dokumenty a kvůli vadě zraku ani tyto dokumenty přečíst a pod fiktivní záminkou ji předložili k podpisu kupní smlouvu.”

Důchodkyně má 91 let a rozhodně neměla dům ani zahradu prodávat. Peníze, které ji měla vyplatit Žílova dcera Moskala, nedostala. Domek i s pozemky má hodnotu asi 1,4 milionu korun.

příbuzná podvedené důchodkyně: “Ona je z toho překvapená, jak ji někdo může prodat barák.”

Ondřej Zaorálek, zmocněnec podvedené důchodkyně: “Dosáhli situace, kdy veškerý majetek mé klientky je zapsán v katastru nemovitostí buď na ně nebo na třetí osoby.”

Žíla i jeho dcera Kristína Moskala trvají na tom, že důchodkyně jim domek prodala dobrovolně.

Dušan Žíla, obžalovaný: “Nebudu se k tomu vůbec vyjadřovat.”

Žílovi i jeho dceři hrozí za podvod až 8 let vězení. Podvedená důchodkyně se nyní zotavuje po zlomenině krčku a vůbec si prý nepřipouští, že by mohla přijít o svůj domek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy