Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mošnovští celníci objevili zakázané korály

Mošnovští celníci na letišti Leoše Janáčka zadrželi celkem 42 kusů mořských korálů. Objevili je pomocí rentgenu v zavazadlech tří cestujících. Korály se přitom podle Úmluvy CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin), nesmí dovážet.

Korály celníci našli v opožděných zavazadlech dopravených pravidelnou linkou z Prahy (let z Malediv). Pomohl jim v tom rentgen. "Zavazadla byla otevřena za přítomnosti jejich majitelů. Převáželi celkem 42 neživých korálů," řekla Pavla Zdobnická, tisková mluvčí Celní úřad pro Moravskoslezský kraj.

Pasažéři si koráli přivezli z dovolené jako suvenýry. Že se jedná o přísně chráněný exemplář ohrožených druhů a obchodování s touto komoditou je zakázáno, údajně netušili. "V souladu s Úmluvou CITES bylo zboží zadrženo, dočasně uskladněno a případ předán České inspekci životního prostředí v Ostravě", doplnila P. Zdobnická.

Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES) zakazuje dovoz korálů. K dovozu tvrdých schránek korálů zařazených do CITES je nutné povolení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy