Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud v Ostravě řeší úmrtí po požití opiátu z náplasti

Jak už z našeho zpravodajství jistě víte, v posledních letech se mezi narkomany v našem regionu rozmohlo zneužívání fentanylových náplastí proti bolesti. Feťáci z nich vyluhují opiát, který si pak aplikují do žíly. Nebezpečí této drogy spočívá v tom, že je extrémně silná a tak může snadno dojít k předávkování a smrti.

Obžalovaný 26letý Jakub Kováč prý užívá pravidelně drogy od 20 let. Nejprve pervitin, ale později našel oblibu v opiátech. Vyráběl si i opium z nezralých makovic. Později také začal užívat tlumící léky jako je Tramal. Nakonec skončil u opiátu, který vařil z fentanylových náplastí. Podle obžaloby drogu poskytoval i dalším lidem.

Jiří Barč, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Je mu kladeno za vinu, že si v roce 2016 a 2017 opatřoval transdermální fentanylové náplasti a tyto užíval, jak pro vlastní potřebu, tak je předával dále.”

Fentanylové náplasti užívají k tlumení bolesti například nemocní, kteří umírají na rakovinu. Jsou ale velmi silné a narkomané mají problém extrahovat přesnou dávku. Podle odborníků je droga 100 krát silnější než heroin a na předávkování už zemřelo jen za poslední 2 roky 5 lidí. Jedním z nich byl i muž z Bruntálska, který měl drogu dostat právě od Kováče.

státní zástupce: “Po jeho odchodu z bytu si poškozený Stanislav Sloviak extrahovaný fentanyl nitrožilně aplikoval, což u něj vedlo k celkové intoxikaci organizmu touto omamnou látkou a otoku mozku.”

svědkyně: “Netuším jestli to mohl mít od něho, protože v tom jelo daleko více lidí.”

Obžalovaný se snaží soud přesvědčit, že zesnulému narkomanovi mohl drogu dát kdokoliv z jeho okolí. Pokud se mu to povede, hrozí mu mnohem nižší trestní sazba, která je nyní až 18 let.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail