Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští hokejbalisté mají nové umělé hřiště

Prvoligoví hokejbalisté Karviné se na závěr základní části soutěže dočkali nového hřiště s umělým povrchem. Sportovcům ho slavnostně předali zástupci sportovní komise z Moravskoslezského kraje a představitelé karvinské radnice.

Karvinští prvoligoví hokejbalisté můžou podávat ještě lepší výkony díky vylepšenému zázemí v podobě nového hřiště s umělým povrchem a zastřešenými tribunami pro diváky. Slavnostní předání se za účasti představitelů kraje a města uskutečnilo v neděli před zápasem s Opavou.

“Hokejbalový tým patří Karviné, průmyslovka patří kraji, takže jsme rádi, že jsme síly dali dohromady a že jsme mohli renovovat toto hřiště, které bude dál sloužit hokejbalistům,” vysvětlil náměstek hejtmana MSK Stanislav Folwarczny.

Hřiště už vylepšení potřebovalo.

Jan Rosůlek, kapitán HbK Karviná: “Povrch byl špatný, beton byl špatný, skákalo to, když je zima, tak míčky skáčou, kdežto tady na tom placu se dá hrát krásně, to je úplně jiný sport.”

Martin Mikeš, hráč HbK Karviná: “Lepší to je kvůli nohám, z asfaltu bolely nohy, tohle je pohodlnější, lépe se nahrává, běhají míčky.”

Areál teď po rekonstrukci splňuje všechny podmínky extraligy.

Martin Pala, šéftrenér HbK Karviná: “Chtěli bychom na to navázat a do té extraligy postoupit, takže doufám, že se nám to podaří.”

Po slavnostním předání hřiště se ihned i přes nevlídné mrazivé počasí uskutečnilo plánované utkání mezi HbK Karviná a SHC Opava. Karvinští zaslouženě zvítězili 5:2 a stali se tak mistry základní části.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy