Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči učí v Ostravě děti bezpečnému chování

Jistě mi dáte za pravdu, že bezpečnému chování by se měli děti učit co nejdříve. Hasiči proto připravili soutěž s názvem Nebezpečí kolem nás, která je součástí dlouhodobého projektu Evropspké unie Direct. V rámci něj se vypravují přímo do škol hasiči a besedují s žáky, jak se správně zachovat v nejrůznějších krizových situacích.

Čtyřicet druhých a šestých tříd vybraných škol v Ostravě se zapojilo do soutěže s názvem “Nebezpečí kolem nás,” která byla vyhlášena v rámci Evropského dne linky tísňového volání a je součástí projektu Direct. “Jde o mezinárodní projekt financovaný Evropskou unií. V rámci jiných aktivit, které se týkají i společných mezinárodních cvičení, probíhají právě tyhle akce na základních školách,” vysvětluje Kateřina Blažková, koordinátorka Ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS MS kraje.

V první fázï se nejprve rozběhly besedy s druháky a šesťáky a je vidět, že děti to opravdu baví. “Ja jsem si zapamatoval, že když se někde spálíme nebo si něco uděláme, máme to chladit pod studenou vodou,” říká jedno z dětí a spolužačka ho doplňuje: “150 jsou hasiči a 158 je policie.” Lektor z hasičského záchranného sboru Jiří Kocich ještě upřesňuje: “V první řadě jim vysvětlíme, jaká je práce hasičů a když budou potřebovat jejich pomoc, jak se mají zachovat.”

Následovat bude vědomostní soutěž s kvízy a také výtvarná a literární soutěž. Děti čekají hodnotné ceny. “Výherci budou odměňování například chytrými telefony nebo i penězi.” říká Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje. Součástí projektu Direct je i několik mezinárodních výcviků profesionálních hasičů z České republiky, Černé Hory a Slovinska.
Den pro děti s ČPZP v ZOO Zlín

Dnes
Celý MS kraj, ZOO a zámek Zlín-Lešná

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Dnes
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Europa Workintense spol.s r.o. - Postřižín

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

EKOL, spol. s r.o.

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Česko Evropská Agentura s.r.o. - Jirny

od 14 600 do 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků