Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Černá kostka hned tak nebude, Ostrava řeší parkování

Je to už dva týdny, kdy krajské zastupitelstvo oznámilo, že oživuje projekt vědecké knihovny tzv. Černé kostky a že do dvou let by stavba měla začít. Ostravský magistrát ale optimismus krotí. Kostka prý určitě nebude, dokud se nevyřeší parkování v celé lokalitě.

14. března odhlasovalo zastupitelstvo MS kraje, že oživí projekt Černé kostky. Vědecká knihovna byla přitom už téměř zapomenutým dílem a ani architekti už nedoufali, že se jej podaří realizovat. “Je to symbol. Vědecká knihovna tady vždy patřila a je to místo, kde se mohu setkávat studenti. Je to definováno jako komunitní centrum,” vysvětluje hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Stavba by měla být zahájena v roce 2020 a o dva roky později by mělo být hotovo. Financování by měla pokrýt dotace ministerstva kultury ve výši 800 milionů a po 150ti milionech by měl přispět kraj a Ostrava. Jenže město nadšení kraje nesdílí. Nejprve by mělo být vyřešeno parkování. “Už dnes chybí v lokalitě kolem krajského úřadu státní a to nestojí některé plánované stavby. Současně je opravdu tristní situace v polyfunkčním domě a na ulici P. Křičky. Takže jsme se domluvili, že město vypracuje studii možné výstavby podzemních parkovacích objektů,” navrhuje radní pro dopravu ostravského magistrátu Lukáš Semerák (Ostravak)

Město favorizuje velké podzemní parkoviště, kde by se vešlo až 800 vozidel. Mohli by tam parkovat zaměstnanci Tieta, krajského úřadu i knihovny a také návštěvníci kulturáku i koncertní síně, která bude připravena pojmout až tisícovku návštěvníků.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

ATSM s.r.o. - ÚL

od 20 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Paradise Casino Admiral, a.s. Holubice

od 19 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Apronika s.r.o. -001

od 14 600 do 15 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků