Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná finančně podpořila místní spolky

Zástupci spolků se zaměřením na lidi se zdravotním postižením nebo omezením podepsali společně s primátorem Karviné dotační smlouvy. Získané peníze využijí na aktivizaci svých členů, zaplatí jim například rekondiční a edukační pobyty.

Zástupci osmi spolků se zaměřením na lidi se zdravotním postižením nebo omezením, působících na území města podepsali společně s primátorem Karviné dotační smlouvy.

“Jedná se o prostředky na zajištění samotné činnosti, ale také město podporuje jejich rekondiční pobyty a edukační pobyty,” upřesnila Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK.

Spolky jsou nedílnou součástí sítě sociálních a návazných služeb, protože aktivizují své členy. Celkem si rozdělily zhruba 28O tisíc korun. Dotace pomůže například Parkinson Help klubu k organizování celoročních akcí.

“Pro ty “Parkinsoniky” je velmi důležité, aby měli svoji zábavu, chodili mezi lidi a cvičili,” doplnil Jiří Ocelka, předseda Parkinson Help klubu Ostrava.

Onko Naděje využije peníze na dva projekty. Na rekondiční pobyt do Slatinic, na zkvalitnění života onkologických pacientů a zbude i na provozní náklady

Blažena Monczková, předsedkyně spolku Onko-Naděje Karviná: “To je prostě cestovné, nájemné, kancelářské potřeby, telefony a tyto záležitosti a na to nám město vždycky dá, takže to jsme moc rádi.”

Dotace dostal Svaz diabetiků, Svaz tělesně postižených, Onko Naděje, Svazy civilizačních chorob Kardiaci a Karviná-Doly, Parkinson Help klub, Svaz pro podporu s mentálním postižením a sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

MaAnBa Plus s.r.o. - Národní památkový ústav Ostrava

od 87 do 90 Kč/hod.

Detail

Blesk, společnost s ručením omezeným

od 150 Kč/hod.

Detail

Granplast s.r.o. - pracoviště Slatiňany

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků