Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné vyrůstají nejúspěšnější boxeři z celé ČR

S kamerou jsme navštívili boxery Baníku Karviná. Jde o oddíl, který patří mezi nejúspěšnější v republice, pod vedením trenéra Romana Nevrly tady vychovali už 80 mistrů a vicemistrů České republiky.

Oddíl boxu Baníku Karviná vede několikrát oceněný trenér Roman Nevrla. během dvaceti let vychoval 80 mistrů a vicemistrů české republiky.

“Jsou trenéři, kteří mají 80 let a nemají žádného mistra, ten kraj je bojový, dělnický a do boxu chodí celkem životem připraveni boxeři,” vysvětlil úspěšný trenér boxu TJ Baník Karviná Roman Nevrla.

K tomu se ale každopádně musí přičíst tvrdé tréninky a přísné oko trenéra.

“Je to takový polovojenský režim, tady žádné mazlení nepřichází v úvahu,” dodal trenér.

Boxeři v tělocvičně jsou z velké většiny držiteli cenných kovů. Například osmnáctiletý Dan Mikušťák, současný Mistr ČR začal s boxem už ve třetí třídě. Do ringu ho přivedl jeho otec, bývalý boxer, aby se prý naučil bránit a získal dobrou fyzičku.

“V posledních čtyřech letech jsem začal jezdit na závody a nějaké úspěchy se dostavily, tak je z toho radost potom,” řekl Daniel Mikušťák.

Mezi ty nejaktuálnější úspěchy patří zmiňovaný titul Mistr ČR v juniorské kategorii do 91 kilogramů, který získal v únoru. Bylo to podruhé, co titul získal. Trenéra Romana Nevrlu by potěšilo, kdyby se klukům pod jeho vedením podařilo vybojovat ještě cenné kovy na Mistrovství Evropy nebo světa.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy