Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné vyrůstají nejúspěšnější boxeři z celé ČR

S kamerou jsme navštívili boxery Baníku Karviná. Jde o oddíl, který patří mezi nejúspěšnější v republice, pod vedením trenéra Romana Nevrly tady vychovali už 80 mistrů a vicemistrů České republiky.

Oddíl boxu Baníku Karviná vede několikrát oceněný trenér Roman Nevrla. během dvaceti let vychoval 80 mistrů a vicemistrů české republiky.

“Jsou trenéři, kteří mají 80 let a nemají žádného mistra, ten kraj je bojový, dělnický a do boxu chodí celkem životem připraveni boxeři,” vysvětlil úspěšný trenér boxu TJ Baník Karviná Roman Nevrla.

K tomu se ale každopádně musí přičíst tvrdé tréninky a přísné oko trenéra.

“Je to takový polovojenský režim, tady žádné mazlení nepřichází v úvahu,” dodal trenér.

Boxeři v tělocvičně jsou z velké většiny držiteli cenných kovů. Například osmnáctiletý Dan Mikušťák, současný Mistr ČR začal s boxem už ve třetí třídě. Do ringu ho přivedl jeho otec, bývalý boxer, aby se prý naučil bránit a získal dobrou fyzičku.

“V posledních čtyřech letech jsem začal jezdit na závody a nějaké úspěchy se dostavily, tak je z toho radost potom,” řekl Daniel Mikušťák.

Mezi ty nejaktuálnější úspěchy patří zmiňovaný titul Mistr ČR v juniorské kategorii do 91 kilogramů, který získal v únoru. Bylo to podruhé, co titul získal. Trenéra Romana Nevrlu by potěšilo, kdyby se klukům pod jeho vedením podařilo vybojovat ještě cenné kovy na Mistrovství Evropy nebo světa.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků