Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinou navštívil generální konzul Ruské federace

Karviná si 3. května připomínala osvobození města. Poprvé se vzpomínkového aktu zúčastnil i generální konzul Ruské federace Alexander Nikolaevich Budaev, který vyzdvihl kladný vztah Moravskoslezského kraje k uchovávání paměti padlých vojáků ve válce.

Karviná si 3. května připomněla 73.výročí osvobození. Této významné události byl letos poprvé přítomný generální konzul Ruské federace Alexander Nikolaevich Budaev se svou manželkou a svým atašé. Na radnici ho přijalo vedení města.

“Karviná má 750 let a je to pocta, že konzul přijel zrovna v roce 750.výročí města, takže jsme za to rádi,” řekl náměstek primátora Karel Wiewiórka.

Zástupci radnice vzácné návštěvě připravili bohatý program. Hosté se například podívali do Základní školy Dělnická. Na této škole je velký zájem o výuku ruského jazyka.

“Na naší škole se učí jako hlavní jazyk anglický a pak na druhém stupni od sedmé třídy si mohou žáci zvolit buď jazyk německý nebo ruský, samozřejmě žáci si volí ten jednodušší,” vysvětlil ředitel školy Petr Juras.

Odpoledne se generální konzul zúčastnil pietního aktu společně s představiteli města zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu a dalšími. Položením věnců a kytic také uctil památku padlých Rudoarmějců v Karviné-Dolech

“Každé jaro mě překvapuje, jaký dobrý vztah mají obyvatelé Moravy a Slezska k pomníkům a uchovávání paměti našich padlých vojáků, za to jsem velmi vděčen,” řekl Alexander Nikolaevich Budaev, generální konzul Ruské federace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy