Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná oslavila 750. výročí velkolepě

Uplynulý víkend se v Karviné uskutečnily tradiční dvoudenní slavnosti města. Organizátoři k letošnímu 750. výročí města připravili bohatší program než obvykle. Na hudebních scénách se střídaly hvězdy jako Ewa Farna, Chinaski nebo No name.

Slavnosti města připravují organizátoři z městského domu kultury dlouho dopředu a letos si dali opravdu záležet tak, by se na 750. výročí města dlouho vzpomínalo. Oslavy odstartovaly v pátek dopoledne a na náměstí přilákal svým vystoupením první host Jaroslav Uhlíř s kapelou.

Aby si mohli návštěvníci vychutnat co nejvíce interpertů, vystoupení na náměstí a v letním kině střídala po hodině. Kdo chtěl, mohl si užít skupinu Like it a pak se přesunout zpátky na skupinu Slza.

Páteční podvečer patřil v letním kině známé a oblíbené zpěvačce Ewě Farné.

Publikum potěšil i vynikající herec a moderátor Marek Eben se svým bratrem.

Sobotní dopoledne patřilo tradičně dětem. Z hlavního nádraží byl opět vypraven parní vlak, který malé návštěvníky a jejich rodiče přivezl k budově bývalého nádraží v Karviné-Novém městě.

Po Permoníku vystoupil v letním kině známý raper Lipo. V té době se už pomalu zaplňovalo Masarykovo náměstí fanoušky čekají na vystoupení skupiny No name.

Dvoudenní oslavy ukončila na Masarykově náměstí skupina Chinaski. S ní na pódiu pozdravil obyvatele města i primátor Karviné Jan Wolf.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy