Karviná oslavila 750. výročí velkolepě

Uplynulý víkend se v Karviné uskutečnily tradiční dvoudenní slavnosti města. Organizátoři k letošnímu 750. výročí města připravili bohatší program než obvykle. Na hudebních scénách se střídaly hvězdy jako Ewa Farna, Chinaski nebo No name.

Slavnosti města připravují organizátoři z městského domu kultury dlouho dopředu a letos si dali opravdu záležet tak, by se na 750. výročí města dlouho vzpomínalo. Oslavy odstartovaly v pátek dopoledne a na náměstí přilákal svým vystoupením první host Jaroslav Uhlíř s kapelou.

Aby si mohli návštěvníci vychutnat co nejvíce interpertů, vystoupení na náměstí a v letním kině střídala po hodině. Kdo chtěl, mohl si užít skupinu Like it a pak se přesunout zpátky na skupinu Slza.

Páteční podvečer patřil v letním kině známé a oblíbené zpěvačce Ewě Farné.

Publikum potěšil i vynikající herec a moderátor Marek Eben se svým bratrem.

Sobotní dopoledne patřilo tradičně dětem. Z hlavního nádraží byl opět vypraven parní vlak, který malé návštěvníky a jejich rodiče přivezl k budově bývalého nádraží v Karviné-Novém městě.

Po Permoníku vystoupil v letním kině známý raper Lipo. V té době se už pomalu zaplňovalo Masarykovo náměstí fanoušky čekají na vystoupení skupiny No name.

Dvoudenní oslavy ukončila na Masarykově náměstí skupina Chinaski. S ní na pódiu pozdravil obyvatele města i primátor Karviné Jan Wolf.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Pokrov International a.s. 1

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

STAVEBNÍ PODNIK PLZEŇ s.r.o., Plzeňský kraj

od 15 590 Kč/měsíc

Detail

KOVSTAV s.r.o. - pracoviště 2

od 18 400 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků