Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ČČK pomáhá chudým v africké Malawi

Do nejchudší země Afriky Malawi i letos putují ručně upletené deky členek rychvaldské skupiny Českého červeného kříže. Jejich pomoc trvá nepřetržitě celé tři roky. Za tu dobu toho udělaly opravdu hodně. Všechny deky by pokryly více jak 12 tenisových kurtů.

Pro nemocnici česko-slovenského neziskového občanské sdružení International Humanity v africké Malawi už tři roky pletou členky spolku Českého červeného kříže Rychvald deky různých velikostí pro potřebné

“Máme hrozně moc činností a pletení je jedna z nich, máme členky, které začínaly s touto aktivitou už v roce 2015,” řekla Vlasta Krzyžanková, jednatelka MS ČČK Rychvald.

Deky pletou i seniorky z domu s pečovatelskou službou. Pletením vyplňují svj volný čas s pocitem, že pomáhají tam, kde je to potřeba. Jako třeba Eliška Kišková , která plete každý večer u televize.

“Za jeden večer..tak ty rukavičky jsou malé, tak pět párů,” prozradila Eliška Kišková, pletařka z Václavovic u Šenova.

Pletařkám se rozhodl pomoci i ČČK Karviná.

“My pravidelně na oblastním spolku sledujeme činnost našich místních skupin a strašně se nám líbilo, co uspořádali v Rychvaldě v rámci pletení dek pro Malawi pro nemocné, tak jsme se rozhodli, že tu kampaň uděláme ve větším,” řekl Oldřich Gbelec, ředitel Ú OS ČČK Karviná.

Pomoc spočívala ve vyhlášení výzvy k posílání vlny. Díky této podpoře se ke členkám dostává vlna z celé republiky. Nově se rychvaldské ženy pustily do další inciativy pletu ponožky, čepičky a rukavice pro novorozenecké oddělení nemocnice Ostrava-Fifejdy.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail