Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý motorkář srazil seniorku na přechodu v Třinci, žena zemřela

Ve čtvrtek v podvečer v Třinci na ulici Dukelská motorkář na vyznačeném přechodu pro chodce smetl sedmdesátišestiletou ženu.

"Osmadvacetiletý řidič motocyklu Ducati Monster jel ve směru od Vendryně. Rychlost jízdy nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem stroje a předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu komunikace. Na motocykl usedl ovlivněn alkoholem, dechová zkouška byla pozitivní, motorkář nadýchal 0,8 promile," uvádí k nehodě mluvčí PČR Zlatuše Viačková

Posádky ZZS MSK zasahovaly ve čtvrtek 5. července u vážní dopravní nehody na Frýdecko- Místecku. Před osmnáctou hodinou bylo krajské operační středisko záchranářů informováno o střetu motocyklu s chodcem v Třinci. Na pomoc vyjel tým rychlé lékařské a také rychlé zdravotnické pomoci. Osmasedmdesátiletá žena, která byla sražena motocyklem, nejevila v okamžiku příjezdu posádek ZZS žádné známky života. Záchranáři proto ihned pokračovali v laicky zahájené snaze o záchranu postižené, a to rozšířenou resuscitací za pomoci přístrojové techniky a léků. Veškerá snaha týmu však byla marná, krevní oběh pacientky se nepodařilo obnovit a zasahující lékař musel konstatovat její smrt. Ošetřen s lehkým poraněním musel být také osmadvacetiletý motocyklista, kterého následně záchranáři transportovali na chirurgickou ambulanci třinecké nemocnice," komentuje nehodu v tiskové zprávě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

ilustrační foto

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy