Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík z Ostravy mlátil a zapaloval bezdomovce

Možná i jako námět na horor by mohla posloužit obžaloba 19letého mladíka z Ostravy. Jeho úchylka pyrofilní sadismus ho dovedla až k tomu, že mlátil a zapaloval bezdomovce. Jeden z nich dokonce později zemřel. Prý ho to sexuálně vzrušovalo. Hrozí mu až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Při čtení obžaloby 19letého mladíka u Krajského soudu v Ostravě všichni přítomní nevěřícně kroutili hlavami čeho všeho je schopen. V průběhu roku 2017 se ve Frýdku Místku, Ostravě a Horní Datyni scházel s bezdomovci a někdy je bezdůvodně surově mlátil, jindy počkal až se opijí a pak je zapaloval. “Měl na ně útočit razantním a agresivním způsobem. Údery, kopy i nášlapy a když se nacházeli pod vlivem alkoholu a spali, snažil se je zapalovat,” říká žalobce David Bartoš.

Jednoho bezdomovce zmlátil tak brutálně, že po asi dvou měsících zemřel. Jiný má následky doteď a sám se ani nenají. Za tyto dva případy by měl obžalovaný zaplatit i penězi. “U pozůstalého požadujeme 500 tisíc a u poškozeného 6 milionů korun,” vysvětluje zmocněnkyně poškozeného a pozůstalého Veronika Navrátilová.

Z lékařského posudku vyplynulo, že trpí úchylkou pyrofilní sadismus. Sexuálně ho vzrušuje, když vidí někoho hořet. Obžalovaný vypověděl, že se mu o tom v noci i zdálo a moc se mu to líbilo. “Obžalovaný se měl dopustit úvěrového podvodu, pokusu vraždy, pokusu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví a v případě prokázání vinu mu hrozí 15-20 let a nebo výjimečný trest,” vyčetl mluvčí soudu Jiří Barč.

Mladík se zpovídá i z podvodu. Půjčil si v bance peníze, aniž by měl v úmyslu je vracet. Navíc mu bude připočten i trest za krádeže, které spáchal v minulosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy