Mladík z Ostravy mlátil a zapaloval bezdomovce

Možná i jako námět na horor by mohla posloužit obžaloba 19letého mladíka z Ostravy. Jeho úchylka pyrofilní sadismus ho dovedla až k tomu, že mlátil a zapaloval bezdomovce. Jeden z nich dokonce později zemřel. Prý ho to sexuálně vzrušovalo. Hrozí mu až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Při čtení obžaloby 19letého mladíka u Krajského soudu v Ostravě všichni přítomní nevěřícně kroutili hlavami čeho všeho je schopen. V průběhu roku 2017 se ve Frýdku Místku, Ostravě a Horní Datyni scházel s bezdomovci a někdy je bezdůvodně surově mlátil, jindy počkal až se opijí a pak je zapaloval. “Měl na ně útočit razantním a agresivním způsobem. Údery, kopy i nášlapy a když se nacházeli pod vlivem alkoholu a spali, snažil se je zapalovat,” říká žalobce David Bartoš.

Jednoho bezdomovce zmlátil tak brutálně, že po asi dvou měsících zemřel. Jiný má následky doteď a sám se ani nenají. Za tyto dva případy by měl obžalovaný zaplatit i penězi. “U pozůstalého požadujeme 500 tisíc a u poškozeného 6 milionů korun,” vysvětluje zmocněnkyně poškozeného a pozůstalého Veronika Navrátilová.

Z lékařského posudku vyplynulo, že trpí úchylkou pyrofilní sadismus. Sexuálně ho vzrušuje, když vidí někoho hořet. Obžalovaný vypověděl, že se mu o tom v noci i zdálo a moc se mu to líbilo. “Obžalovaný se měl dopustit úvěrového podvodu, pokusu vraždy, pokusu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví a v případě prokázání vinu mu hrozí 15-20 let a nebo výjimečný trest,” vyčetl mluvčí soudu Jiří Barč.

Mladík se zpovídá i z podvodu. Půjčil si v bance peníze, aniž by měl v úmyslu je vracet. Navíc mu bude připočten i trest za krádeže, které spáchal v minulosti.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Ivan Serbin okres Příbram

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Runja Agri s.r.o. MVP Praha - Praha Východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Praha, Praha Východ

od 40 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků