Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči z Ostravy dostali zásahová auta

Už téměř všechny sbory dobrovolných hasičů z Ostravy mají špičkové vybavení na zásahy. V pátek dostaly nová zásahová vozidla další čtyři městské obvody. Moderní vybavení dobrovolných sborů je důležité i pro jejich spolupráci s profesionálními hasiči, kteří jejich pomoc často využívají.

Primátor Ostravy Tomáš Macura předal klíčky od zbrusu nových zásahových vozidel hned čtyřem starostům. Auta dostali hasiči z Muglinova, Martinova, Třebovic a Koblova. Moderní vybavení už tak má 21 ostravských sborů a zbývá vybavit pouze Proskovice. “Ten plán se mi zprvu velmi ambiciózní, ale teď už jsme krůček před jeho splněním. Z 22 aut jsme 17 dodali v letech 2015 - 2016. Dnes předáváme další čtyři,” říká primátor Ostravy Tomáš Macura.

Auta mohou přepravovat až 9 mužů a jsou vybavena vším, co hasiči potřebují. Mají i vlastní 300 litrovou nádrž na vodu. Jedno vyjde na téměř 4 miliony korun. “Tady je plovoucí čerpadlo na 1200 litrů,” ukazuje ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

Dobrovolní hasiči měli Avie staré i 40 let, které už byly velmi nespolehlivé. Na nová auta se budou v příštím týdnu školit a pak už půjdou do akce. “Určitě je to modernější a rychlejší. Je to rozhodně lepší, než v Aviích. My nejčastěji jezdíme k likvidaci hmyzu, čerpání vody a pomáháme profesionálním hasičům,” vysvětluje člen JSDH Muglinov.

O významu dobrovolných hasičů svědčí to, že jen v posledních dvou letech mělo 22 ostravských sborů téměř tisícovku zásahů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy