Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odborníci se v Ostravě radili, jak vyzrát na změny klimatu

Ostrava, která je už tradičním místem pro setkávání odborníků na životní prostředí, v pondělí hostila konferenci na téma "Adaptace měst na změny klimatu." O významu této akce svědčí i to, že se ho kromě primátora Tomáše Macury zúčastnil i ministr životního prostředí Richard Brabec.

Letošní počasí je jasnou odpovědí pro každého, kdo stále nechápe, že je potřeba naše města adaptovat na změny klimatu. A protože Ostrava patří k lídrům mezi městy v celé zemi v řešení problémů s  životním prostředím, je o krok napřed i v adaptační strategii na změny klimatu.  Je to jeden z důvodů proč se v Ostravě uskutečnila na toto téma mezinárodní konference. "Ve městě se v uplynulém období vysázelo přes půl milionu stromů a keřů, díky nímž je dnes Ostrava jedním z nejzelenějších českých měst vůbec," vysvětlil primátor Ostravy Tomáš Macura.

Záštitu nad konferencí převzal ministr životního prostředí Richard Brabec.  Jejím cílem je seznámit účastníky se strategickými postupy pro náměstí, ulice i domy ve městě, které musí  čelit vysokým teplotám, přívalovým dešťům nebo nedostatku vody. "My jsme dnes doslova ve válce proti suchu. To je společně s kůrovcem největší problém," uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec.

Na konferenci vystoupili i zástupci Vídně, Lublaně nebo Essenu, kteří se těmito problémy dlouhodobě zabývají. Ostravská řešení přiblížila náměstkyně primátora Kateřina Šebestová. "Momentálně pracujeme asi na 17 projektech revitalizace zelených míst. Jsou to nové parky a nebo parky, které budou revitalizovány a často také doplněny o vodní prvky," vysvětlila náměstkyně.

Ostravě se sice nepodařilo získat titul Evropské zelené město pro rok 2020, povedlo se ale realizovat řadu projektů, které velmi prospěly zlepšení života ve městě. 
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

SVĚT OKEN s.r.o. Frýdek-Místek

od 16 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Michael Masařík - provoz

od 25 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

MEZ STROJE s.r.o.

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků