Odborníci se v Ostravě radili, jak vyzrát na změny klimatu

Ostrava, která je už tradičním místem pro setkávání odborníků na životní prostředí, v pondělí hostila konferenci na téma "Adaptace měst na změny klimatu." O významu této akce svědčí i to, že se ho kromě primátora Tomáše Macury zúčastnil i ministr životního prostředí Richard Brabec.

Letošní počasí je jasnou odpovědí pro každého, kdo stále nechápe, že je potřeba naše města adaptovat na změny klimatu. A protože Ostrava patří k lídrům mezi městy v celé zemi v řešení problémů s  životním prostředím, je o krok napřed i v adaptační strategii na změny klimatu.  Je to jeden z důvodů proč se v Ostravě uskutečnila na toto téma mezinárodní konference. "Ve městě se v uplynulém období vysázelo přes půl milionu stromů a keřů, díky nímž je dnes Ostrava jedním z nejzelenějších českých měst vůbec," vysvětlil primátor Ostravy Tomáš Macura.

Záštitu nad konferencí převzal ministr životního prostředí Richard Brabec.  Jejím cílem je seznámit účastníky se strategickými postupy pro náměstí, ulice i domy ve městě, které musí  čelit vysokým teplotám, přívalovým dešťům nebo nedostatku vody. "My jsme dnes doslova ve válce proti suchu. To je společně s kůrovcem největší problém," uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec.

Na konferenci vystoupili i zástupci Vídně, Lublaně nebo Essenu, kteří se těmito problémy dlouhodobě zabývají. Ostravská řešení přiblížila náměstkyně primátora Kateřina Šebestová. "Momentálně pracujeme asi na 17 projektech revitalizace zelených míst. Jsou to nové parky a nebo parky, které budou revitalizovány a často také doplněny o vodní prvky," vysvětlila náměstkyně.

Ostravě se sice nepodařilo získat titul Evropské zelené město pro rok 2020, povedlo se ale realizovat řadu projektů, které velmi prospěly zlepšení života ve městě. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

PEKÁRNA HRUŠKA, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 13 600 Kč do 20 000 Kč

Detail

JTA - Holding, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků