Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny NATO: připravte se na dopravní komplikace

Už tento víkend se na mošnovském letišti uskuteční Dny NATO a Dny Vzdušných sil AČR. Tato největší letecko armádně bezpečnostní show ve střední Evropě nabídne nejen úžasnou podívanou, ale přinese i dopravní komplikace. Na akci totiž každým rokem míří téměř 200 tisíc lidí.

Pokud se chystáte na Dny NATO, které vypuknou už tuto sobotu, čekejte komplikace v dopravě. Tedy v případě, že máte v plánu dojet na Letiště Leoše Janáčka autem. Platí to i pro ty, kteří odlétají na dovolenou.

“Hlavně z důvodu odletů charterových letů, kterých je teď poměrně hodně, tak by lidé, kteří  na tyto lety pojedou, by měli mít dostatečný časový předstih, protože se může stát, že zůstanou někde v koloně v zácpě a nemusí ten let stihnout, říká Tomáš Kužel, ředitel KŘP MS kraje

Policie tak doporučuje lidem využít speciálního vlaku, nebo takzvaného šatlu. Zřízena bude i speciální policejní linka, na které se dozvíte aktuální informace v češtině i angličtině.

“Každý se může dotázat, zda  jsou kolony před letištěm, nejsou, jak dlouho by mohlo zhruba trvat dojetí na letiště,” dodává Tomáš Kužel, ředitel KŘP MS kraje

Na bezpečnost akce bude po oba dny dohlížet na 300 policistů. Z Dnů NATO si navíc odvezou novou techniku a předvedou osvobození rukojmích z autobusu.

“Předáme naši policii, krajské policii speciální vozidla, která jsou určena pro speciální jednotky, abychom v podstatě zajistili tu bezpečnost v oblastech, která nejsou úplně jednoduše přístupná,” uvádí Ivo Vondrák, hejtman MS kraje

Letošní 18.ročník Dnů NATO se ponese v duchu oslav sta let naší země a bude výjimečný počtem letecké i pozemní techniky, a to jak současné, tak historické. A také počtem zúčastněných zemí.

Nahlásit chybu


K tématu
Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail